mobili versija | standartinė versija
main-image

Japonija: gatvė ir žmonės

Skuodo savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos skaitykloje eksponuojama paroda ir mini instaliacija „Japonija: gatvė ir žmonės“. Paroda veiks iki gruodžio 13 d.


Japonija – tai šalis, apie kurią šiandieną jau dažnai girdime ir matome. Didžiąja dalimi mes dar matome Japoniją per romantikos ir paslapties apgaubtą prizmę: senos gatvės, vedančios į dar senesnes šventyklas, japonės išsipuošusios prabangių audinių ir prašmatnių raštų apdarais, mįslingos apeigos, garbinančios gamtą ir būtį. Tačiau ir šioje šalyje kasdienybė – kaip ir mūsų, o žmonės joje apsupti tokių pat žemiškų darbų, nors juos jie galbūt kartais ir supranta bei atlieka savaip.
Instaliacijos tikslas – bent kiek atskleisti ribas tarp mūsų idealizuojamos Japonijos ir procesų bei darbų, per kuriuos japonai kurią tokią šalį. Nuotraukose pagrinde matyti gatvėse, festivaliuose bei šventyklose sutikti žmonės, jų darbai prisidedant prie daugumai gerai žinomų festivalio (Gion Matsuri) ar šventyklų (Fushimi inari) tvarkymo ir rengimo, senosios ir naujosios, kasdienės ir neeilinės Japonijos atvaizdai. Instaliacijos autorė Sida Nakrošytė, keliavusi ir pažinusi šią šalį ir jos žmones. Parodoje eksponuojama Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos gausi knygų apie Japoniją kolekcija, dalis knygų Japonijos ambasados dovana.