mobili versija | standartinė versija
main-image

Bibliotekoje – elektroninių knygų skaityklės

        Skuodo savivaldybės viešosios bibliotekos skaitykloje (Gedimino g. 1) jau galima naudotis elektroninių knygų skaityklėmis.


        Šiame technologijų amžiuje viešosioms bibliotekoms būtina prisitaikyti prie šiuolaikinių bibliotekos lankytojų poreikių. Jos tampa universalios, dinamiškos, artimos žmonių poreikiams. Teikiamos ne tik tradicinės, bet ir elektroninės paslaugos. Vis populiaresnės tampa elektroninės skaityklės, kurių atmintyje telpa kelios dešimtys ar net tūkstančiai elektroninių dokumentų: el. knygų ir žurnalų. Dažnu atveju juo galima klausytis įgarsintų knygų ar muzikos, peržiūrėti įvairius dokumentus. Skaityklė nuo paprasto arba planšetinio kompiuterio skiriasi savo ekranu. Joje dažniausiai naudojamas specialus ekranas, pagamintas naudojant E-rašalo (E-ink.com) technologiją, kuris primena popierių ir mažiau vargina akis.
        Elektroninių knygų skaityklių biblioteka gavo įgyvendinant Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos projektą „Lietuvių literatūros klasikos kūrinių perkėlimas į elektroninę erdvę“. Pagal projektą sukurta lietuvių literatūros klasikos kūrinių elektroninių knygų biblioteka, prieinama portale www.epaveldas.lt, o viešosios bibliotekos gavo elektroninių knygų skaityklių. Lietuvių literatūros klasikos kūrinių elektroninių knygų biblioteką sudaro 38 senosios (XIII–XVIII a.), 477 naujųjų laikų (XIX a. ir XX a. I pusė) bei 153 šiuolaikinės lietuvių literatūros klasikos kūriniai. Dabar skaitytojai gali šiuos kūrinius skaityti kompiuteryje, elektroninių knygų skaityklėje ar kituose mobiliuosiuose įrenginiuose.
        Kviečiame į biblioteką skaityklėse skaityti elektroninių knygų! Tai patrauklus ir patogus būdas susipažinti su lietuvių literatūra ir galimybė skaityti knygas, kurių šiuo metu nėra bibliotekos fonduose. Skaityklėmis galima naudotis tik bibliotekos patalpose.
        Laukiame Jūsų pageidavimų, kokių leidinių ir kokia kalba Jūs norėtumėte paskaityti.