mobili versija | standartinė versija
main-image

Žygis dviračiais „Judame kartu ir mums smagu“

2017 m. birželio 17-osios rytą pažintinis žygis dviračiais „Judame kartu ir mums smagu“ subūrė Mosėdžio miestelio, Daukšių ir Šauklių kaimų bendruomenių gyventojus aktyviai ir linksmai praleisti šeštadienio popietę. Žygį suorganizavo Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Mosėdžio, Daukšių ir Šauklių filialai, įgyvendindami projektą „Iššūkis „Būti sveikam!“ – priimtas!“, kurį iš dalies finansuoja Skuodo rajono savivaldybės kultūros plėtros ir bendruomenių aktyvinimo veiklų fondas.


 Visų trijų kaimų bendruomenių gyventojų pirmoji susitikimo vieta buvo Šilalės kūlis. Susirinko gausus būrys sveiko ir aktyvaus gyvenimo būdo puoselėtojų, norinčių ne tik pasportuoti, aktyviai praleisti laiką, bet ir labiau pažinti aplinkinius kaimelius, aplankyti jų žymias vietas. Mosėdžio filialo vyresnioji bibliotekininkė Nijolė Vyniautienė teigė, jog pagrindinė šio projekto idėja buvo atkreipti dėmesį į gyventojų sveikatos stiprinimą, nes daug laiko praleidžiama dirbant uždarose patalpose, mažai judant, todėl labai svarbu skatinti gyventojus praleisti laisvalaikį aktyviai, turiningai bei smagiai. Daukšių filialo bibliotekininkė Vilma Simaitienė dar pridūrė, jog išties norėjosi sutelkti kaimynines bendruomenes bendrai veiklai bei pasidalinti patirtimi. Bibliotekininkės susirinkusiesiems padėkojo už aktyvų dalyvavimą ir palinkėjo smagiai praleisti laiką, džiugių akimirkų bei nuoširdaus bendravimo.
Pasivaišinę arbata ir kava žygio dalyviai pajudėjo Šatraminių kaimelio link, kur apsilankė vietos Šv. Mergelės Marijos koplyčioje. Šios koplytėlės įdomią istoriją visiems papasakojo vietos gyventoja Adelė Riepšienė. Važiuojant toliau aplankytas Šekų kaimelis, o dienos maršrutas užbaigtas Daukšiuose. Ten pabuvota Šakalių-Daukšių piliakalnyje, kurio atsiradimo legendas papasakojo bibliotekininkė Vilma Simaitienė. Vėliau visų laukė įvairūs užsiėmimai prie lauko treniruoklių. Po aktyvaus sporto Mosėdžio miestelio gyventojas R. Šakalys pakvietė dalyvius pasivaišinti jo paruošta kareiviška koše. Vaišindamiesi bendruomenių gyventojai dalijosi patirtimi, dienos įspūdžiais, džiaugėsi įdomiai ir turiningai praleista šeštadienio popiete.
Džiugu, jog ši projektinė veikla Mosėdžio miestelio, Daukšių ir Šauklių kaimų bendruomenių gyventojus suartino ir sujungė bendrai veiklai, įnešė gyvumo į bendruomenių narių gyvenimą, sustiprino bendravimo įgūdžius ir tarpusavio pasitikėjimą.

Nuotraukų galerija