mobili versija | standartinė versija
main-image

Popietė – viktorina su Mobilaus jaunimo centru

Šaltoką kovo 12 –tosios popietę Skuodo mobilaus jaunimo centro trys Vaidos, pakviestos Daukšių bibliotekininkės R. Bridikienės, atvyko susitikti su moksleiviais.  Susirinkę 5-8 klasių moksleiviai pasiskirstė į 3 grupes: „Varliukai“, „Katės“ ir „Pelėdžiukai“. Nuotaikingą viktoriną su linksmosiomis užduotimis ne visiems pavyko įveikti. Svarbiausia, kad buvo ko galvą pasukti visiems. O kokios linksmos užduotys buvo... Juokas ir šypsenos lydėjo visą popietę. Aktyviausi ir šauniausi buvo „Varliukai“. Už puikiai atsakytus klausimus, atliktas užduotis  jie apdovanoti saldainiais.

TARPTAUTINĖ VAIKIŠKOS KNYGOS ŠVENTĖ DAUKŠIUOSE

        Balandžio 5 d. 13 val. prasidėjo tarptautinė vaikiškos knygos šventė. Daukšių moksleiviai šią šventei ruošėsi intensyviai. Dar prieš atostogas jiems buvo pranešta, kad į šį renginį patekti galės tik su bilietais. O bilietas buvo duodamas tik perskaičius knygą. Net 35 moksleiviai pasirūpino, kad galėtų patekti į renginį. Moksleiviai burtų keliu pasidalijo į 5 komandas: „Geltonieji“, „Mokslinčiai“, „Knygnešiai“, „Žaliukai“ ir „Skaituoliai“. Užduotis jiems paruošė mokytoja Aušra Ložienė. Ir kokių tik jų nebuvo... Ir personažą knygos suvaidint reikėjo ir sveikinimą knygai sukurt reikėjo, į klausimus atsakyt, ir atspėt, kas stebuklingoj skrynelėj paslėpta... O kiek džiaugsmo buvo, kai paaiškėjo nugalėtojai - tai buvo „Knygnešiai“, surinkę daugiausiai taškų. Jie buvo apdovanoti saldžiu prizu – saldainiais, neliko nuskriausti ir kiti. Saldainių buvo, bet mažiau. Na, o šventės pabaigoje buvo apdovanoti padėkos raštais ir kukliomis dovanėlėmis geriausi 2012 m. skaitytojai: Aistė Būtaitė 7 kl. ir Dovilė Dirvanskytė 8 kl., sesutės Roberta (1 kl.) ir Brigita Petrauskaitės (5 kl.), ketvirtokė Viktorija Paulauskaitė ir trečiokas Dainius Meškys. Už susidraugavimą su knyga – trečiokė – Salvita Maciulevičiūtė ir už knygelių tik apie gamtą skaitymą – Eimantas Ložys. Prizų ir saldainių užteko visiems aktyviems šventės dalyviams.

Ikimokyklinukų ekskursija į biblioteką

        Balandžio ketvirtosios rytą Daukšių pagrindinės mokyklos ikimokyklinukai su savo mokytoja Jūrate Jonušiene atkeliavo į biblioteką. Vaikučiai pasigyrė, kad jau išmoko skaityti. Bibliotekininkė mažiesiems bibliotekos lankytojams papasakojo apie bibliotekoje esamus vaikiškus leidinius, žurnalus, organizuojamus renginius, daromas parodas. Vaikai buvo supažindinti su bibliotekos taisyklėmis, vaikiška literatūra. Visi tuo metu buvę bibliotekoje užsiregistravo skaitytojais, pasirinko po knygutę ir pažadėjo rytoj atvykti į rengiamą Tarptautinės vaikų knygos šventę, kuriai jau ir „bilietus“ įsigijo. Laimingi būsimieji pirmokai nusifotografavo su savo pirmosiomis knygutėmis ir mokytoja. Gavę dovanų knygų skirtukus iškeliavo į mokyklą.

Pasakų senelė aplankė mažuosius skaitytojus

      Visą popietę mažieji Daukšių bibliotekos skaitytojai šurmuliavo bibliotekoje. Juos aplankė pasakų senelė – bibliotekininkė Romalda Bridikienė. Vaikai sužinojo iš kur atsirado pasakos, kas jas kūrė. Paskui buvo skaitomos pasakos. Pasaką apie Buratiną skaitė visi. Geriau ar blogiau pavyko paskaityt, bet patys dėliojo raideles.   Po to visi buvo apdovanoti suvenyrais, žaisliukais. Renginio pabaigoje visi piešė pasakų herojus. Mažieji bibliotekos draugai jau užsiprašė, kad pasakų senelės juos aplankytų dažniau.