mobili versija | standartinė versija
main-image

Rugsėjo 22d. - Baltų vienybės diena

        Rugsėjo 22 d. antradienį, 20-21 val. minint Baltų vienybės dieną visi baltų genčių palikuonys Lietuvoje ir Latvijoje įsijungs į Baltų vienybės ugnies sąšauką ir uždegs ugnis ant kalvų, piliakalnių, su Baltų istorija susijusiose vietose.
        Šiais žodžiais Daukšių filialo vyresnioji bibliotekininkė Jūratė Jonušienė pradėjo renginį ant Daukšių – Šakalių piliakalnio. Į renginį susirinko nemažas būrys Daukšių ir aplinkinių kaimų gyventojų. Sulaukėme svečių iš Lenkimų ir Mosėdžio kaimų. Atvyko ir gerbiama „Mūsų žodžio“ redaktorė Dalia Zabitienė.
         Bibliotekininkės Jūratės Jonušienės pasakojimu tarsi nusikėlėme į 1236 metus, kai Baltų gentys susivienijo ir sumušė Kalavijuočių ordiną. Bibliotekininkė supažindino su šios dienos idėja – vienu metu įžiebti vienybės laužus ant piliakalnių, kuriuos savo rankomis supylė ir gynė mūsų protėviai. Papasakojo keletą istorinių faktų. Laužo uždegimą pradėjo Daukšių pagrindinio ugdymo skyriaus moksleivės, kurias ruošė bibliotekininkė Jūratė Jonušienė. Jos parodė ištrauką iš kunigo Plankio kūrinio „Paskutinė vaidilutė“. Pagal senovės papročius bibliotekininkė pagerbė žemės deivę Žemyną ir ugnies deivę Gabiją. Ugnies garbinimo apeigos vyko skambant lietuvių liaudies dainai „Dega ugnelė tūta tūta“, kurią atliko Daukšių vokalinis moterų ansamblis. Dainai pritarė visi renginio dalyviai, sustoję ratu aplink laužą. Dainomis linksmino ir svečiai – Mosėdžio folklorinio ansamblio nariai. Įsiliepsnojus laužui dalyviai žaidė ir dainavo lietuvių liaudies dainas. Sumaniausių laukė puikūs prizai žaidime „Proto mūšis“, kurį organizavo bendruomenės pirmininkė Birutė Strakšytė. Po dainų ir šėlionių kepė dešreles, bulves, vaišinosi arbata ir pačių susineštomis vaišėmis. Bendravo su kaimynais, draugais ,bei pažįstamais.
     Baigiamąjį žodį tarė Daukšių filialo vyresnioji bibliotekininkė Jūratė Jonušienė. Ji padėkojo visiems susirinkusiems žiūrovams už tai, kad buvo kartu, kad neliko abejingi ir atsiliepė į organizatorių kvietimą atvykti ir sudalyvauti vienybės laužų įžiebimo renginyje. Dėkojo ir prisidėjusiems prie organizavimo: bendruomenės pirmininkei B. Strakšytei, seniūnaitei I. Paulauskienei, moterų ansambliui ir jų vadovei K. Petrauskienei, moksleivėms ir bendruomenės nariui A. Žvinkliui.
        Po renginio visi liko patenkinti, dėkojo renginio organizatoriams.

Nuotraukų galerija