mobili versija | standartinė versija
main-image

Adventinė popietė „Ramus laukimas“

        2015 m. gruodžio 12 d. 13 val. Daukšių kaimo bendruomenės namuose vyko Adventinis renginys „Ramus laukimas“.
           Geriausia, ką galime duoti vieni kitiems, tai laikas, dėmesys, padrąsinantis žodis, nuoširdi šypsena...
          Šiais žodžiais Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Daukšių filialo vyresnioji bibliotekininkė Jūratė Jonušienė pradėjo renginį, skirtą senovės papročiams ir tradicijoms puoselėti. Į renginį susirinko nemažas būrys Daukšių ir aplinkinių kaimų gyventojų. Sulaukėme ir svečio - gerbiamo Skuodo rajono mero Petro Pušinsko. Savo kalboje meras palinkėjo nepamiršti lietuviškų tradicijų, daugiau galvoti apie dvasines vertybes, sveikino visus susirinkusius su artėjančiomis šventėmis, džiaugėsi, kad taip gausiai susirinkta.
         Renginyje skambėjo mintys apie Adventą, mokiniai, kuriuos paruošė tikybos mokytoja Jovita Pušinskienė, deklamavo eiles, visus sužavėjo mergaičių terceto atliekama giesmė „Aleliuja“. Buvo degamos Advento vainiko žvakės. Lietuvių kalbos mokytoja Aušra Ložienė supažindino su senaisiais Advento ir Kūčių vakaro papročiais bei tradicijomis. Skambėjo nuostabios adventinės giesmės, kurias atliko Skuodo rajono kultūros centro Daukšių kaimo vokalinis ansamblis „Svaja“, vadovaujamas Kristinos Petrauskienės, bei kaimo moterų saviveiklos ansamblis, vadovaujamas Onutės Snapkuvienės. Savo kūryba ir pamąstymais apie Adventą pasidalijo literatų klubo „Nojus“ narė Birutė Strakšytė ir kaimo šviesuolė Jadvyga Ruginienė.
        Renginio vedėja paminėjo, kad iš anksto buvo skelbiama adventinių puokščių-vainikų paroda, kurioje gausiai dalyvauta - sulaukta net 20 darbų. Meniniai darbai papuošė adventinį stalą. Žiūrovų balsavimu prieš renginį buvo išrinktos penkios gražiausios puokštės. Kompozicijų autorės buvo apdovanotos prizais ir saldžiomis dovanėlėmis.
        Renginio vedėja Daukšių filialo vyresnioji bibliotekininkė Jūratė Jonušienė padėkojo visiems susirinkusiems žiūrovams už tai, kad buvo kartu, už suruoštą adventinį stalą, prie kurio po renginio visi smagiai bendravo. Už nuostabią programą buvo dėkojama mokiniams ir jų mokytojai J. Pušinskienei, mokytojai A. Ložienei, bendruomenės pirmininkei B. Strakšytei, kaimo šviesuolei J. Ruginienei, meno vadovei K. Petrauskienei ir ansambliui „Svaja“, senjorių ansambliui ir vadovei O. Snapkuvienei.
         Susirinkusieji dėkojo už gražų renginį, turiningai praleistą laiką.

Nuotraukų galerija