mobili versija | standartinė versija
main-image

„Svajonių takais“

        2016 m. vasario 26 dieną 15 val. Skuodo rajono savivaldybės Romualdo Granausko viešosios bibliotekos Daukšių filiale atidaryta kryželiu siuvinėtų darbų paroda. Darbų autorė Alina Pušinskaitė.
Yra sakoma, kad visi keliai veda į Romą. Taip jau susiklostė likimas, kad daugelis Alinos gyvenimo kelių veda į Daukšius, mat ji gyvena Mikulčių kaime, pusiaukelėje tarp Mosėdžio ir Daukšių. Būtent Daukšiuose lankyta pagrindinė mokykla, čia sutikta nuolat geru ir gražiu žodžiu minima pirmoji mokytoja, čia ir dabar dažnai užsukama į biblioteką. Joje ir išaiškėjusi merginos paslaptis – bibliotekininkės Jūratės Jonušienės paklausta, ką veikianti laisvalaikiu, prasitarusi – siuvinėju. Taip gimė idėja surengti jos darbų parodą, pasidalyti savo kūryba.
Kaip jau minėta, penktadienio popietę ir susirinkta kamerinėje aplinkoje pabendrauti, pasidžiaugti jauno žmogaus kūrybiškumu, iniciatyva arba, Skuodo rajono kultūros centro Daukšių kaimo moterų vokalinio ansamblio „Svaja“ vadovės, solistės Kristinos Petrauskienės nuoširdžiai atliktos dainos žodžiais, „baltoj saloj pabūti“. Parodos atidarymo šventę pradėjusi jos organizatorė vyresnioji bibliotekininkė Jūratė Jonušienė kalbėjo apie žmogaus kūrybiškumą, džiaugėsi, kad Alina Pušinskaitė sutiko eksponuoti savo darbus, parodyti juos Daukšių kaimo žmonėms.
Daug sužinota iš kūrėjos tą popietę: papasakotos atskirų paveikslų atsiradimo istorijos, supažindinta su kai kuriais technologiniais siuvinėjimo ypatumais, atskleista, kad geriausi siuvinėjimo siūlai rusiški, kad kartais nejaučiamas net atėjęs vidurnaktis, kad visos namų adatos anksčiau ar vėliau sukeliaujančios į jos siuvinėjimo maišelį, kad vienam paveikslui išsiuvinėti reikią bent jau vieno mėnesio.
Juk „obuolys nuo obels netoli rieda“, – teigė parodos atidarymo proga saviškę merginą sveikinusi Danutė Garnienė, Mikulčių kaimo seniūnaitė. Pasak Alinos, pirmąjį eskizą nupiešęs jos tėtis – Jonas Pušinskas, žymus tautodailininkas ir medžio drožėjas. Visada šalia ir mama Regina, kuriai tenka kartais vieną ar kitą spalvą paderinti, klaidą pastebėti, paveikslus įrėminti.
Linkėta merginai sėkmės, kūrybiškumo, tikėta, kad ši paroda pirmoji, bet toli gražu ne paskutinė, kad tai tik mažas laiptelis, paskatinsiantis kurti ir tobulėti.
Visus, norinčius pamatyti Alinos Pušinskaitės darbus, kviečia Skuodo rajono savivaldybės Romualdo Granausko viešosios bibliotekos Daukšių filialas. Paroda veiks iki kovo pabaigos.

Nuotraukų galerija