mobili versija | standartinė versija
main-image

Popietė „Atrask vaikystės biblioteką“


         2016 m. balandžio 7 d. 13 val. Lenkimų S. Daukanto mokyklos-daugiafunkcio centro Daukšių pagrindinio ugdymo skyriaus salėje įvyko popietė „Atrask vaikystės biblioteką“, skirta Tarptautinei vaikų knygos dienai paminėti. Šventę pradėjusi Skuodo savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Daukšių filialo bibliotekininkė Vilma Simaitienė supažindino visus dalyvius su plakatu, kurį nupiešė dailininkas, rašytojas Ziraldo, ir kreipimusi į pasaulio skaitytojus „Buvo kartą...“, kurį parašė rašytoja Luciana Sandroni.
         Po perskaitytos gražios istorijos apie mergaitę Luizą padėkos raštais ir dovanėlėmis buvo apdovanoti geriausi skaitytojai. 2015 metais geriausi skaitytojai buvo pirmokė Reda Šamonskytė, antrokai Vita Kringelytė ir Adrijus Pudžmys, trečiokai Indrė Bakstytė ir Ovidijus Bakstys ir septintokė Viktorija Paulauskaitė. Nebuvo užmiršti ir aktyviausi interneto lankytojai: Salvita Maciulevičiūtė, Deimantė, Rimantė, Gabrielė ir Deividas Kasiuliai. Bibliotekininkė pasidžiaugė, kad mokiniai neužmiršta bibliotekos, lanko ją, skaito knygas ir domisi bibliotekos naujienomis.
        Apdovanojus geriausius skaitytojus, šventė tęsėsi – vyko pasakų: „Ropė“, „Karalius Strazdabarzdis“, „Trys paršiukai“, „Pelenė“ – inscenizacijos. Mokiniai vaidino nuostabiai! Džiugu buvo matyti jų artistiškumą ir kūrybingumą!
        Vėliau lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Aušra Ložienė pakvietė visus moksleivius pasitikrinti savo žinias viktorinoje. Mokiniai burtų keliu buvo suskirstyti į 5 komandas: „Buratinas“, „Batuotas katinas“, „Undinėlė“, „Mikė Pūkuotukas“ ir „Pelenė“. Visoms komandoms reikėjo atlikti dešimt užduočių. O jų buvo įvairiausių – teko atspėti kūrinį pagal veikėjų daiktus, sugrupuoti poromis personažus, atpažinti knygą pagal iliustraciją, užbaigti kūrinio pavadinimą ir t.t. Visos viktorinos metu tarp komandų vyko įnirtinga kova. Tik vienu tašku daugiau surinkęs, iš viso 36, pergalę šventė „Batuotas katinas“. Antroje vietoje liko komanda „Undinėlė“, surinkusi 35 taškus, o trečioje „Mikė Pūkuotukas“, surinkęs 31 tašką. Mokytoja pagyrė visas komandas už puikias žinias, palinkėjo visiems skaityti kuo daugiau knygų ir nepamiršti bibliotekos. Bibliotekininkė apdovanojo prizinių vietų laimėtojus mažomis dovanėlėmis, o saldžiuosius prizus įteikė visoms komandos. Šventė baigėsi, tačiau viltis ir tikėjimas, kad vaikai vis dažniau užeis į biblioteką, paims knygą į rankas ir ją perskaitys, liko.

Nuotraukų galerija