mobili versija | standartinė versija
main-image

Biblioteka – knygų gyvenimas laike

        Tęsiantis Nacionalinei bibliotekų savaitei, balandžio 28 d. 15 val. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Daukšių filialo bibliotekininkė Vilma Simaitienė pakvietė bibliotekos lankytojus į popietę „Biblioteka – knygų gyvenimas laike“. Popietę pradėjusi bibliotekininkė akcentavo, jog šios popietės tikslas – pažvelgti į knygų gyvenimą laike. Prisiminti ir palyginti, kokias knygas vaikystėje ir paauglystėje mėgo skaityti vyresnės kartos skaitytojai, kokios jos buvo, ar labai skyrėsi nuo dabartinių vaikų, paauglių ir jaunimo skaitomų knygų.
        Bibliotekininkė, prisiminusi savo vaikystę, teigė, kad labai mėgusi skaityti pasakas, eilėraščius. Skaitydavo storiausias pasakų knygas: slovakų „Mahulena aukso mergelė“, lietuvių „Gulbė karaliaus pati“ ir kt. Patikdavo ir rašytojo J. Biliūno graudžios istorijos „Joniukas“ bei „Kliudžiau“. Paauglystėje pamėgo nuotykines knygas: Ž. Verno „Kapitono Granto vaikus“, K. Majaus „Vinetu“, Dž. F. Kuperio „Pėdsekį“ ir kt. Didžiulį įspūdį paliko perskaityta V. Mykolaičio-Putino knyga „Altorių šešėly“.
         Pradinių klasių mokytoja Milda Tumienė prisiminė, kad skaityti išmoko būdama pirmokė. Mokykloje buvo tik vienintelė knygų spinta, todėl su didžiausiu nekantrumu laukdavo, kada mokytoja leisdavo pasiimti išsirinktą knygą. Tais laikais mokykloje knygų buvo labai mažai ir jos visos buvo perskaitytos, nes labai mėgo skaityti. Mokytoja į popietę atsinešė savo asmeninę 1971 metų leidimo D. Rodario knygą „Čipolino nuotykiai“. Ji trumpai papasakojo, kaip šią knygą įsigijo. Mokykloje buvo paskelbta makulatūros rinkimo savaitė, tai kartu su seserimi nepatingėjo ir pririnko jos nemažai, o atlygis už ją buvo pinigai arba galimybė pasiimti patinkančią knygą. Žinoma, kad labiau sudomino knyga, o ir pamatė tokią gražią, storą, dar neskaitytą – „Čipolino nuotykiai“! Mokytoja ją brangina ir saugo iki šios dienos.
         Mažieji mūsų skaitytojai – Reda Šamonskytė, Indrė ir Ovidijus Baksčiai – pasakojo, kad labiau patinka skaityti tokias knygas, kuriose yra aprašyta daug išdaigų, nuotykių. Indrei labai patiko Annie M. G. Schmidt knyga „Jipas ir Janikė“, Knister „Ragana Lilė“ ir V. Račicko „Šokoladas iki pirmadienio“. Ovidijui labai patiko V. Račicko „Gyveno kartą Lukošiukas“. Iš šios knygos prisimena nuotaikingą dainelę, kurią popietės dalyviams padainavo. Kaip ir daugeliui berniukų, Ovidijui patinka enciklopedijos apie gyvūnus. Jo mama patvirtino, kad jau nuo mažų dienų jį domino knygos apie įvairius gyvūnus.
         Popietės dalyvė Marija Bakstienė pasakojo, kad vaikystėje labai mėgo eiti į biblioteką parnešti knygų savo mamai, nes mama mėgo skaityti. Pati knygas pamėgo vėlokai – vyresnėse klasėse. Patiko Žemaitės, P. Cvirkos kūriniai. Dabar skaito visas naujesnes knygas, tik nelabai mėgsta kriminalus.
         Lietuvių kalbos mokytoja Aušra Ložienė teigė, kad neįsivaizduoja dienos be knygos. Skaityti išmoko pirmoje klasėje. Prisimena perskaitytą knygą „Užuomarša senučiukė“. Mokydamasi 7-oje klasėje perskaitė V. Mykolaičio – Putino „Altorių šešėly“. Skaitė įvairių autorių knygas. Knygų pasirinkimas mokyklos bibliotekoje buvo ne toks jau ir didelis, nebuvo jos ir spalvingos. Mokytoja į popietę atsinešė iki šių dienų išsaugotą savo 7-8 klasės užklasinio skaitymo sąsiuvinį. Prasitarė, kad skaityti mėgo labai, bet aprašyti knygos turinio nemėgo. Tačiau labai patikusią knygą pasižymėdavo pabraukusi ją brūkšniu. Per dieną perskaitydavo po 300 puslapių. Dabar per metus vidutiniškai perskaito 100 knygų.
         Popietės pabaigoje bibliotekininkė padėkojo visiems popietės dalyviams už dalyvavimą, o mažiesiems skaitytojams įteikė po mažą dovanėlę ir palinkėjo skaityti kuo daugiau knygų.

Nuotraukų galerija