mobili versija | standartinė versija
main-image

Galiu gyventi kitaip

        Gegužės 16 d. 14 val. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Daukšių filiale vyko popietė „Galiu gyventi kitaip“, skirta tabako ir alkoholio vartojimo prevencijai. Popietėje dalyvavo Lenkimų S. Daukanto mokyklos daugiafunkcio centro Daukšių pagrindinio ugdymo skyriaus mokiniai. Bibliotekininkė Vilma Simaitienė pakvietė Daukšių medicinos punkto bendruomenės slaugytoją Vilmą Kubilienę papasakoti apie rūkymo ir alkoholio vartojimo žalą, pasekmes mūsų organizmui. Mokiniai buvo supažindinami su ligomis, kurias sukelia šie žalingi įpročiai.
        Vėliau popietę tęsė bibliotekininkė pateikusi mokiniams įvairias užduotis. Pradžioje buvo pateiktas „Mitų ir tikrovės medis“. Gautus teiginius mokiniai turėjo išdėlioti medyje. Mitus vienoje pusėje, tikrovę kitoje. Šią užduotį atlikti sekėsi puikiai. Daugiau teko pamąstyti atsakant į klausimą: „Kodėl vieni žmonės rūko, vartoja alkoholį, o kiti ne?“ Vaikai teigė, kad žmonės rūko ir vartoja alkoholį dėl draugų įtakos, streso, mados, iš smalsumo, o kiti neturi šių žalingų įpročių todėl, kad saugo sveikatą, nori ilgiau gyventi, taupo pinigus. Visus atsakymus dalyviai suklijavo ant lietaus lašelių ir jais papuošė biblioteką. Paskutinėje užduotyje rašė šūkius prieš rūkymą ir alkoholio vartojimą. Mokiniai ragino nerūkyti, nevartoti alkoholio, saugoti savo sveikatą ir šeimą.
        Popietės pabaigoje visi dalyviai pasidžiaugė papuošta biblioteka, o bibliotekininkė padėkojo už aktyvų dalyvavimą ir palinkėjo visiems gyventi sveikai, nepasiduoti žalingų įpročių pagundai ir blogų draugų įtakai.

Nuotraukų galerija