mobili versija | standartinė versija
main-image

Vaikystės sala

        Vasara prasidėjo gražia švente – Tarptautine vaikų gynimo diena. Ta proga birželio 1 d. 9 val. Lenkimų S. Daukanto mokyklos – daugiafunkcio centro Daukšių pagrindinio ugdymo skyriaus mokiniai ir Daukšių kaimo vaikai buvo pakviesti į šventę „Vaikystės sala“, kuri vyko Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Daukšių filialo lauko aikštelėje. Šventę suorganizavo Daukšių filialo bibliotekininkė Vilma Simaitienė, Daukšių pagrindinio ugdymo skyriaus kūno kultūros mokytojas metodininkas Edmundas Šleinius ir Daukšių kaimo bendruomenė.
        Šventinis rytas prasidėjo įsikūrimu stovyklavietėse. Su didžiausiu entuziazmu vaikai statė palapines ir puošė jas įvairiaspalviais balionais. Neilgai trukus spalvingi stovyklaviečių pavadinimai skelbė, jog įsikūrė „Pauniai“, „Pagrandukai“, „Vabaliukai sveikuoliukai“ ir „Pamestinukai“.
        Šventę pradėjusi bibliotekininkė Vilma Simaitienė pasveikino visus dalyvius su gražia prasidėjusia vasara ir palinkėjo šią dieną praleisti linksmai, įdomiai ir turiningai. Po linkėjimų vyko stovyklautojų prisistatymai, o jie buvo kūrybingi ir nuotaikingi – skambėjo šūkiai, eilės, sušoktas net Paunių genties šokis. Po šaunių prisistatymų vyko piešimas ant asfalto tema „Myliu savo kaimą, šalį, pasaulį“. Gražu buvo žiūrėti kaip kiemo asfaltas puošėsi didžiulėmis širdimis, didingais namais ir nuostabiais mūsų šalies gamtos vaizdais.
         Vėliau šventę tęsė kūno kultūros mokytojas Edmundas Šleinius pakviesdamas visus vaikus į supaprastintas sportines orientavimosi varžybas. Trys komandų kapitonai – Mantas, Julija, Algita – išsirinko savo narius. Šešios užduočių stotelės buvo įrengtos Daukšių gyvenvietės Žvyrijose. Komandoms teko atlikti įvairias užduotis: surašyti aritmetinius ženklus, per virvutę šokinėti, be žodžių gyvūnus pavaizduoti, sudėlioti knygas pagal abėcėlę ir t.t., o ir stotelės buvo išdėstytos viena nuo kitos nemažais atstumais, todėl komandos turėjo paplušėti kaip reikiant, nes ir saulutė jų nelepino. Po įtemptos kovos, suvedus rezultatus, paaiškėjo, kad visų greičiausia buvo „Burundukų“ komanda. Nugalėtojams įteiktas saldus prizas, o ir kiti neliko nuskriausti, jiems taip pat įteikti saldūs paguodos prizai.
         Pailsėjus po varžybų, neformaliojo ugdymo vadovė Jūratė Jonušienė pakvietė visus vaikus, mokytojus ir kitus šventės dalyvius sušokti bendrą šokį „Uptown funk“. Iš pradžių dalyviai buvo mokinami šio šokio žingsnelių, na, o pasigirdus muzikai visi įsiliejo į nuotaikingo šokio ritmą. Šokiui pasibaigus bibliotekininkė paragino sudalyvauti pasaulinėje akcijoje „Taikos glėbys“. Visi sustoję ratu ir apsikabinę sušuko žodį „Taika“.
         Šventė baigėsi dešrelių kepimu ir jų skanavimu. Vaikai pasivaišinę gardžiomis dešrelėmis su pakilia nuotaika išsiskirstė į namus. Belieka jiems palinkėti smagios ir saugios vasaros.

Nuotraukų galerija