mobili versija | standartinė versija
main-image

Po kūrybos sparnu

Atrodo taip neseniai atėjo ruduo nešinas ilgom, tamsiom naktim, o dabar jau skaičiuojame paskutines jo dienas. Teks atsisveikinti su rudeniu ir pasitikti žiemą bei artėjančias šventes. Palydėti rudenį poezijos posmais ir dainomis, 2016 m. lapkričio 18 dieną pakvietė Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Daukšių filialo bibliotekininkė Vilma Simaitienė, surengusi Daukšiuose tradicinius rudeninius skaitymus „Po kūrybos sparnu“. Į Daukšių kaimo bendruomenės salę rinkosi nemažai daukšiškių ir svečių.

Tą dieną Daukšiuose svečiavosi ir savo eiles skaitė Skuodo literatų klubo „Nojus“ nariai: Danutė Lekniuvienė, Joana Pajauskienė, Bronė Diekontienė, Adelė Mosteikienė, Aldona Mončienė, Romalda Bridikienė ir jų pirmininkė Gražina Daukantienė. Šventę savo poezija puošė ir literatė iš Mosėdžio miestelio Nijolė Jasienė bei Šatraminių kaimo literatė Danguolė Pauliuvienė. Sulaukta buvo įdomių, kūrybingų svečių ir iš Klaipėdos – Benitos Tautavičienės ir Vytauto Saikausko. Visus žavėjo jų nuoširdumas ir kuklumas, o poezija, dainos, muzika suvirpino ne vieno dalyvio širdį.
Džiugu, kad ir Daukšiuose gyvena ne vienas kūrybingas žmogus. Savo naujausias eiles dovanojo literatė Jadvyga Ruginienė. Po išsakytų gilių minčių apie gyvenimo prasmę, visiems susirinkusiems pristatė 2013 metais išleistą knygą „Lyg sodo obelis“, kurioje skaitytojai gali susipažinti su jos gyvenimo akimirkomis, įdomia ir savita kūryba. Vieną knygelę Jadvyga Ruginienė padovanojo ir Daukšių bibliotekai. Taip pat savo kūrybą pristatė ir Daukšių kaimo bendruomenės pirmininkė, literatė Birutė Strakšytė. Ji perskaitė trumpą miniatiūrą „Sena nuotrauka“ ir padovanojo Daukšių bibliotekai 2016 metais išleistą šalies bibliotekininkų kūrybos rinktinę „Pasidalinkim ilgesį perpus“, kurioje pateikiama ir Skuodo rajono bibliotekininkų – Romaldos Bridikienės, Gražinos Daukantienės, Birutės Strakšytės, Donato Žvaginio – kūryba. Nuostabias eiles rašo ir Daukšių kaimo gyventoja Leonora Strigūnienė. Kadangi pati autorė šventėje negalėjo dalyvauti, jos kūrybą pristatė bibliotekininkė. Šventę gražiomis dainomis puošė ir visus džiugino Daukšių kaimo moterų vokalinis ansamblis „Svaja“ (vadovė Jūratė Jonušienė).
Šilta, jauki aplinka, šypsenos, skambantys poezijos posmai, dainos, muzika suteikė visiems daug malonių, šiltų akimirkų. Šventei pasibaigus neskubėta namo. Literatai bendravo, dalijosi įspūdžiais, juk ne taip jau dažnai ir susitinkama. Šventė baigėsi... liko gražios nuotraukos ir šilti prisiminimai.
                                                                      Vilma Simaitienė
                                                                     Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko
                                                                     Viešosios bibliotekos Daukšių filialo bibliotekininkė

Nuotraukų galerija