mobili versija | standartinė versija
main-image

Popietė „Žvakių šviesoje, Šv. Kalėdų belaukiant“

2016 m. gruodžio 16 dieną Daukšių kaimo bendruomenės namuose vyko adventinė popietė „Žvakių šviesoje, Šv. Kalėdų belaukiant“, kurią suorganizavo Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Daukšių filialas. Į šį renginį susirinko įvairaus amžiaus daukšiškių.

Renginio vedėjos – Daukšių medicinos punkto slaugytoja Vilma Kubilienė, bibliotekininkė Vilma Simaitienė ir buvusi Daukšių mokyklos mokytoja Milda Tumienė – supažindino visus susirinkusius dalyvius su senovės lietuvių liaudies Advento ir Kūčių papročiais bei tradicijomis. Visiems buvo papasakota apie adventinio vainiko reikšmę ir uždegtos keturios žvakės, simbolizuojančios Advento savaites. Vėliau dalyviams teko įminti mįsles, vyko įvairūs burtai, susipažinimas su Advento valgių simbolika, skambėjo nuostabi kalėdinė daina, kurią atliko visi popietės dalyviai.
Bibliotekininkė pasidžiaugė, kad dauguma daukšiškių atsiliepė į jos kvietimą sudalyvauti kalėdinių puokščių parodoje „Tos baltos Kalėdos“. Sulaukta 20 įvairiausių floristinių kompozicijų, kurios papuošė bibliotekos erdvę. Bibliotekos lankytojai turėjo puikią galimybę pasigėrėti savo kaimo žmonių kūrybiškumu, meniškumu bei pasisemti naujų idėjų kuriant Kalėdų dvasią savo namuose. Puokščių autoriams bibliotekininkė įteikė po mažą dovanėlę.
Salėje tvyrojo ypatinga ramuma, jaukumas. Stalą puošė kalėdinės puokštės, adventiniai vainikai, žvakių švieselės, o susirinkusiųjų veidus – šypsenos. Niekas neskubėjo namo – vaišinosi kavos ar arbatos puodeliu, ragavo adventinius patiekalus, bendravo su kaimynais ir draugais, dėkojo renginio organizatorei už gražią popietę.

Nuotraukų galerija