mobili versija | standartinė versija
main-image

Popietė „Kas yra BIBLIOTEKA?“

Prasidėjus Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei balandžio 26 d. 15.30 val. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Daukšių filiale vyko popietė „Kas yra BIBLIOTEKA?“ Į šią popietę susirinko nemažas būrys Daukšių kaimo vaikų.

Renginį pradėjo bibliotekininkė Vilma Simaitienė cituodama nežinomo autoriaus žodžius: „Aš esu biblioteka. Nesu nei sienos, nei lentynos, net ne knygos, sustatytos eilėmis. Aš esu pasaulio išmintis, surinkta ir pristatyta tau. Aš esu atviros durys. Įeik!“ Bibliotekininkė pasidžiaugė, kad vaikai nepamiršta savo kaimo bibliotekos, lanko ją, dalyvauja organizuojamuose renginiuose, turiningai leidžia laisvalaikį. Popietės metu dalyviai sužinojo, kokios buvo bibliotekos senovėje, kuo jos buvo įdomios ir kokios yra šiuolaikinės bibliotekos. Vaikus labai sudomino faktas, kad ankstyvaisiais viduramžiais vienuolynų bibliotekose knygos dažniausiai būdavo grandinėmis prirakintos prie lentynų, nes rankraščiai buvo neįkainojami.
Vėliau bibliotekininkė pakvietė visus vaikus sudalyvauti literatūriniame protų mūšyje. Dalyviai pasiskirstė į tris komandas: „Žaibai“, „Nindzės“, „Požemių vaiduokliai“. Kiekviename ture komandoms teko atsakyti į dešimt klausimų. Sunkiausiai sekėsi atsakinėti į klausimus skaičių ture, o personažų ture komandoms sekėsi puikiai. Laikas prabėgo greit ir protmūšis pasibaigė. Geriausiai pasirodė „Nindzių“ komanda surinkusi 23 taškus, antrieji liko „Požemių vaiduoklai“ (19 taškų), o trečia vieta atiteko „Žaibams“ (18 taškų). Baigiantis renginiui bibliotekininkė padėkojo visiems už aktyvų dalyvavimą ir apdovanojo komandas saldžiais prizais.

Nuotraukų galerija