mobili versija | standartinė versija
main-image

„Kai lieka tiktai mintys...“

Gražų 2017 m. gegužės 19 d. pavakarę dauguma Daukšių kaimo gyventojų rinkosi į Leonoros Strigūnienės namus, kuriose vyko Leonoros kūrybos vakaras „Kai lieka tiktai mintys...“. Renginį pradėjusi Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Daukšių filialo bibliotekininkė Vilma Simaitienė teigė, jog jos artimesnė pažintis su Leonora prasidėjo prieš trejus metus, kada sužinojo apie jos rašomą poeziją. Skaitydama ir spausdindama sukurtas eiles, supratusi, jog privalo paskleisti žinią apie kaimelyje esantį kūrybingą, talentingą ir nuostabų žmogų.


 Suteikus žodį Leonorai, ji prabilo šiais žodžiais: „Aš savo kūrybos nevadinu poezija, nes poezija yra tikras menas. Aš tik savo mintis, jausmus, išgyvenimus, pastebėjimus užrašau eilėmis, nes eiliuotas žodis – talpesnis ir trumpesnis.“ Moteris ilgus metus dirbo istorijos mokytoja Klaipėdoje, bet dėl sunkios ligos teko sugrįžti gyventi į gimtinę. Gyvendama savo mintimis ir jausmais pradėjo rašyti dienoraštį, kurį pavadino „Kai lieka tiktai mintys.“ Susirinkusiesiems savo užrašytus jausmus, išgyvenimus, pastebėjimus ir mintis Leonora išsakė eiliuotu žodžiu gyvenimo pamokoje, nes ši pamoka, anot moters, visiems yra svarbiausia. Tą nuostabų vakarą posmais buvo išsakyta apie gimtinės ilgesį, brangius vaikystės prisiminimus, pašaukimą, meilę savo darbui, užklupusią vienatvę, jausmus... Jaukiuose namuose skambėjo ne tik eilės, bet ir dainos: Leonora atliko savos kūrybos dainą apie meilę, o visų kartu atlikta jos sukurta daina apie gimtinę Daukšius, suvirpino ne vieno dalyvio širdį. Daugelį dalyvių sužavėjo Leonoros Strigūnienės kuriamos poezijos grožis, jos nuoširdumas ir paprastumas.
Bibliotekininkė padėkojo Leonorai už šiltą ir malonų priėmimą, palinkėjo ir toliau kurti, nes gražų, prasmingą eiliuotą žodį norinčių išgirsti visada atsiras. Padėkos žodžius taip pat tarė Daukšių kaimo seniūnaitė Inga Paulauskienė bei bendruomenės pirmininkė Birutė Strakšytė. O vakaro pabaigoje Daukšių moterų vokalinio ansamblio „Svaja“ atliekamos dainos suteikė visiems dar didesnio džiaugsmo, grožio ir pakilios nuotaikos. Dar ilgokai vakarota prie kavos puodelio, bendrauta tarpusavyje, dalintasi įspūdžiais, mintimis, sudainuota ne viena daina. Vakaras dvelkė grožiu, šiluma ir ramybe...

Nuotraukų galerija