mobili versija | standartinė versija
main-image

Edukacinis užsiėmimas „Joninių belaukiant“

2017 m. birželio 23 dienos popietę Daukšių kaimo bendruomenės lauko aikštelėje vyko edukacinis užsiėmimas „Joninių belaukiant“. Šį užsiėmimą suorganizavo Puotkalių kaimo bendruomenės narė, vaistažolių žinovė Alina Glebavičienė, o partneriais tapo Daukšių kaimo bendruomenė ir Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Daukšių filialas.


 Užsiėmimo pradžioje bibliotekininkė Vilma Simaitienė visus dalyvius pasveikino su vasaros saulėgrįžos švente Joninėmis ir trumpai supažindino su šios gražios šventės papročiais bei simbolių reikšmėmis. Vėliau visiems susirinkusiesiems pristatė šio užsiėmimo iniciatorę – Puotkalių kaimo bendruomenės narę, vaistažolių žinovę Aliną Glebavičienę. Moteris teigė, jog vaistingaisiais augalais susidomėjo nuo pažinties su žolininke Jadvyga Balvočiūte bei „Žolinčių akademijos“ vadove Danute Kunčiene. Jau ne vienerius metus keliaujanti po laukus ir renkanti įvairias vaistažoles. Šia veikla sudomino ir ne vieną Puotkalių bei Kernų kaimo gyventoją. Anot moters, yra galimybė ne tik natūraliomis priemonėmis pasirūpinti savo sveikata, bet ir papildomai užsidirbti. Vasaros metu ypatingai šia veikla susidomi vaikai. Daugelis susirinkusiųjų klausinėjo apie vaistažolių gydomąsias savybes, kaip jas atpažinti, vartoti. Dalyviai buvo supažindinti ne tik su vaistažolėmis, bet ir su įvairiausių gydomųjų savybių turinčiomis pirties vantomis.
 Joninės dažniausiai siejamos su žolynu rinkimu, vainikų pynimu ir jų leidimu į vandenį, todėl dalyviai buvo pakviesti pinti vainikų, o gražiausiai nupynusiems buvo pažadėtas ir prizas. Tad neilgai trukus visi pasinėrė į kūrybinį darbą. Po gero pusvalandžio dalyviai pasipuošė nuostabiais Joninių vainikais, o kas jų nepynė, tas rankose laikė iš įvairiaspalvių lauko gėlių sukomponuotas puokštes. Gražiausių vainikų pynėjai buvo apdovanoti prizais, tačiau neliko nuskriausti ir kiti – visiems dalyviams Joninių proga buvo įteiktos magiškos šluotelės, kurios, kaip tikima, iš namų išvaro visą esantį blogį.
 Kūrybinis darbas žmones suartina, suvienija, o tarpusavio bendravimas suteikia pasitikėjimo savimi, naujos patirties, todėl ir šis kūrybinis užsiėmimas Daukšių kaimo bendruomenės gyventojams suteikė gerų emocijų, žinių bei nuostabiai praleistą penktadienio popietę.

Nuotraukų galerija