mobili versija | standartinė versija
main-image

Popietė „Skaitau kitaip“

2017 m. birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvietė knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. „Vasaros skaitymo iššūkis“ – tai žaismingos varžytuvės, vyksiančios iki rugpjūčio pabaigos. Šia iniciatyva siekiama skatinti visuomenės, ypač vaikų ir jaunimo, susidomėjimą knygomis, propaguoti skaitymą kaip laisvalaikio pomėgį.


Ta proga birželio 29 d. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Daukšių filialo lankytojai buvo pakviesti į popietę „Skaitau kitaip“, kuri vyko ne bibliotekos erdvėje, o lauke. Popietę pradėjusi bibliotekininkė Vilma Simaitienė teigė, jog skaitymas gali tapti patrauklia ir įdomia veikla, nes galima skaityti knygą ir kitaip – netradicinėje aplinkoje, kartu su šeima, draugais ar savo namų augintiniais. Todėl bibliotekininkei kilusi mintis susirinkusiems vaikams pristatyti naują prancūzų rašytojo D. Pennaco knygą „Šuva Šunėkas“ dalyvaujant mylimiems jų augintiniams. Džiugu, kad Gabija Kabalinaitė ir jos mama Laima sutiko į šią popietę atsivesti savo mielą augintinę labradoro veislės kalytę Rudą. Netrukus dalyviai susipažinę su linksmuole Ruda klausėsi istorijos apie labai negražų, bet labai šaunų, mielą šunelį, vardu Šuo, kuris prisijaukino aikštingąją mergaitę Obuoliuką. Ji priglaudė Šunį, bet po kurio laiko jį apleido... Šuns gyvenimas kupinas nuotykių, įvairiausių jausmų ir begalinio noro turėti savo namus bei šeimininkę.
Po knygos pristatymo susirinkusieji papasakojo apie savo augintinius, jų išdaigas, nuotykius, o labiausiai visus sudomino kalytės Rudos istorija. Sužinota, jog ji atkeliavo net iš Ukrainos. Ji – labai protinga, draugiška, energinga, myli vaikus ir mielai dūksta su jais. Įdomu tai, kad Ruda beprotiškai mėgsta vandenį! Tuo netrukus įsitikino visi, kai paleista nuo pavadėlio ji stačia galva nėrė į netoliese esantį tvenkinį. Ruda savo veržlumu, protingumu bei kitomis puikiomis savybėmis stebino visus popietės dalyvius. Dar ilgai vaikai bėgiojo, dūko kartu su labradore, gėrėjosi jos išskirtiniu grožiu ir protingumu.
Popietės pabaigoje bibliotekininkė paragino visus dalyvius priimti vasaros skaitymo iššūkį, sudalyvauti žaismingose varžytuvėse bei palinkėjo patirti gerų emocijų, puikių įspūdžių ir linksmų nuotykių.

Nuotraukų galerija