mobili versija | standartinė versija
main-image

Baltų vienybės diena Daukšiuose

2017 m. rugsėjo 22 d. 19 val. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Daukšių filialas ir Daukšių kaimo bendruomenė sukvietė nemažą būrį daukšiškių ir aplinkinių kaimų gyventojų ant Daukšių-Šakalių piliakalnio švęsti Baltų vienybės dieną. Daukšiuose ši šventė vyko jau trečius metus iš eilės.


 Renginį pradėjusi bibliotekininkė Vilma Simaitienė akcentavo, jog šiemet Lietuvos piliakalniai sulaukė ypatingo dėmesio, nes Lietuvos Seimas 2017-uosius metus paskelbė Piliakalnių metais. Ta proga Skuodo rajone Kultūros paveldo objektus žyminčiais stulpais su informacinėmis lentelėmis buvo pažymėta 10 valstybės saugomų piliakalnių, tarp kurių pažymėtas ir Daukšių-Šakalių piliakalnis. Ši žinia nudžiugino ne vieną šventės dalyvį. Bibliotekininkė susirinkusiesiems papasakojo įdomesnių faktų apie piliakalnį ir jo atsiradimo legendas bei paragino visus daukšiškius neužmiršti senojo piliakalnio, saugoti ir skleisti žinią apie jį savo vaikams, anūkams, artimiesiems.
 Šventė tęsėsi prisiminant mūsų protėvių baltų istoriją. Vardan jų garbingos praeities ir šviesios ateities buvo užkurtas vienybės laužas. Daukšių neformaliojo vaikų švietimo programos dramos būrelio nariai (vadovė M. Tumienė) pagal senovės tradiciją pagerbė ugnies deivę Gabiją, o visi susirinkusieji aplinkui laužą sustoję ratu deivės garbei sudainavo dainą „Dega ugnelė, tūta, tūta“.
 Tą vakarą buvo švenčiama ir kita šventė – Rudens lygiadienis. Visi susirinkusieji pagal senovės tradicijas padėkojo žemės deivei Žemynai. Įsiliepsnojus laužui liejosi armonikos garsai, skambėjo lietuvių liaudies dainos, o renginyje dalyvavę Mosėdžio gimnazijos dešimtokai džiugino visus šokdami lietuvių liaudies šokius. Gimnazistai nepatingėjo šokių žingsnelių pamokinti ir kitus, todėl neilgai trukus šokių sūkuryje sukosi nemažas pulkas šokėjėlių. Emocijos buvo nepakartojamos! Po dainų ir šokių vyko jaukus ir malonus pavakarojimas prie laužo: visi kartu kepė dešreles, vaišinosi atsineštomis vaišėmis, šildėsi karšta arbata.

Nuotraukų galerija