mobili versija | standartinė versija
main-image

Edukacinis užsiėmimas – skrebinimas

Kovo 19 d. 14 val. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Daukšių filiale vyko edukacinis užsiėmimas – skrebinimas, kurį vedė Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo skyriaus vyresnioji bibliotekininkė Dovilė Gintalienė. Į šį užsiėmimą susirinko moterys mėgstančios grožį, meniškumą ir naujoves.


 Bibliotekininkė Dovilė užsiėmimo dalyves supažindino su populiarėjančiu rankdarbių kūrimo būdu – skrebinimu. Skrebinimas – tai originalus dekoravimo būdas. Skrebinimo technika galima pasigaminti originalias atvirutes, dekoruoti albumus, užrašų knygutes, skelbimus, knygų skirtukus ir t.t. Kartu su bibliotekininke Dovile Gintaliene į edukacinį užsiėmimą atvyko ir Luknių kaimo gyventoja, rankdarbių kūrėja Irena Žvaginienė. Moteris dalyvėms pristatė skrebinimo būdu savo sukurtas progines atvirutes. Irena teigė, jog jai norėjosi padovanoti artimiesiems bei draugams kažką savito, išskirtinio, individualaus ir originalaus, todėl ir susidomėjusi šiuo rankdarbių kūrimo būdu. Skrebinimui naudojami gana paprasti metodai: kirpimas, lankstymas, klijavimas. Pagrindinė medžiaga – įvairių spalvų popierius, o pagalbinių medžiagų, anot Irenos, yra labai daug, galima naudoti viską, kas tik patinka: gėles, sagas, juosteles, nėrinius, siūlus, audinius, karoliukus, kaspinus ir t.t. Tolimesnis vaizdas, kaip sukomponuosime, priklauso nuo asmeninės fantazijos. Moteris teigė, kad ir yra visokių įmantrių skrebinimo aparatų ir priemonių, pagreitinančių ir palengvinančių kūrybinį procesą, jai mieliau gaminti, dekoruoti atvirutes iš savo rankomis padarytų, paruoštų medžiagų. Vėliau užsiėmimą tęsė bibliotekininkė Dovilė dalyvėms parodydama skrebinimo aparatą ir įvairių formų ornamentus, kurių pagalba galima greitai ir lengvai pasigaminti nuostabaus grožio atvirutes, apipavidalinti skelbimus ir kt. Tad neužilgo bibliotekoje vyko kūrybinis procesas, kurio metu kiekviena dalyvė gaminosi, dekoravo atvirutes pagal savo meninius sugebėjimus ir lakią vaizduotę. Po valandėlės kiekviena moteris savo rankose laikė nuostabaus grožio atvirutes.
Dalyvės padėkojo bibliotekininkei Dovilei Gintalienei už suteiktą malonią poilsio valandėlę, kurioje galėjo atskleisti savo kūrybinius gebėjimus ir susipažinti su išskirtiniu, originaliu rankdarbių kūrimo būdu – skrebinimu.

Nuotraukų galerija