mobili versija | standartinė versija
main-image

Popietė „Knygų pasaulyje“

Balandžio 2-oji – žymaus pasakų kūrėjo Hanso Christiano Anderseno gimimo diena. Nuo 1967 metų pasaulyje ji minima ir kaip Tarptautinė vaikų knygos diena. Ta proga balandžio 3 d. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Daukšių filiale vyko popietė vaikams „Knygų pasaulyje".


 Bibliotekininkė Vilma Simaitienė visus popietės dalyvius supažindino su Tarptautinei vaikų knygos dienai sukurtu plakatu bei perskaitė kreipimąsi į skaitytojus „Knygoje mažas yra didelis“. Kiekvienais metais kreipimąsi į skaitytojus ir plakatą kuria vis kitas IBBY skyrius. 2018 metais ši galimybė suteikta latviams, švenčiantiems nepriklausomybės šimtmetį. Tekstą parašė Inese Zandere (g. 1958 m.), daugiau kaip 30 knygų vaikams ir paaugliams autorė, o plakatą kūrė jaunas, kūrybingas dailininkas Reinis Petersonas (g. 1981 m.), iliustravęs daugiau kaip 20 knygų.
 Po perskaityto kreipimosi vaikai išsakė savo nuomonę apie knygas, jų svarbą, ką jie atranda, išmoksta, patiria skaitydami. Vaikai pripažino, kad knygų pasaulis yra spalvotas, žaismingas, kūrybingas bei paslaptingas. Vėliau vaikai atliko įvairias užduotis: skaitė žemaitiškai eilėraščius ir sakmes, atsakinėjo į klausimus, atpažino personažus, kūrinius. Po užduočių popietė tęsėsi nuotaikingais stalo žaidimais.
 Baigiantis popietei bibliotekininkė padėkojo vaikams už dalyvavimą, įteikė atsiminimui dovanėles ir paragino dažniau lankyti biblioteką, skaityti daugiau knygų, rinktis jas pagal savo pomėgius ir taip pažinti tą nuostabųjį knygų pasaulį.

Nuotraukų galerija