mobili versija | standartinė versija
main-image

Popietė „Gyvenu sveikai“


 Gegužės 10 d. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Daukšių filialo bibliotekininkė Vilma Simaitienė pakvietė jaunuosius bibliotekos lankytojus į popietę „Gyvenu sveikai“, kuri buvo skirta alkoholio, tabako ir narkotikų vartojimo prevencijai.

 Popietės metu buvo diskutuojama apie žalingų įpročių poveikį žmogaus organizmui, kokios priežastys skatina jaunuolius pradėti vartoti alkoholį, tabaką ar narkotikus. Šiuolaikiniame pasaulyje žalingi įpročiai tampa viena didžiausių problemų. Asmenų, turinčių šiuos įpročius, amžius jaunėja: vis dažniau pastebima, kad jaunimą veikia žalingi įpročiai. Dabar mažiau yra ne tų, kurie vartoja alkoholį ar rūko, o tų, kurie to atsisako. Alkoholizmo, rūkymo ir narkomanijos problema vis didėja. Renginyje dalyvavusios mergaitės sutiko, kad jaunų žmonių požiūrį į žalingus įpročius labiausiai formuoja šeima. Tėvai vaikams – pavyzdys, jei šeimoje toleruojami žalingi įpročiai, tai didelė tikimybė, kad jaunas žmogus, užaugęs tokioje aplinkoje, nesugebės priimti gyvenimo iššūkių ir tinkamai į juos reaguoti. Taip pat didžiulę įtaką turi draugai bei pažįstami, todėl labai svarbu išmokti atsiriboti nuo kitų žmonių nuomonės, nebijoti išlikti savimi. Tik nuo mūsų pačių priklauso kokį gyvenimo būdą pasirinksime: ar su draugais turiningai leisime laisvalaikį, gyvensime sveikai, sportuosime, ar ugdysime priklausomybę tabakui, alkoholiui, narkotikams.
Po diskusijų buvo žiūrimi vaizdo įrašai apie rūkymo žalą ir alkoholio pasekmes. Vėliau dalyvės atliko ir kūrybinę užduotį. Vienos „keliavo“ į „Nerūkančiųjų“ šalį, kitos – į „Rūkančiųjų“. Merginos, pasitelkusios lakią vaizduotę, savo kelionės įspūdžius perteikė baltame popieriaus lape. Bibliotekininkė padėkojo mergaitėms už kūrybinį darbą ir palinkėjo išlikti savimi, saugotis kylančių grėsmių, gyventi sveikai, mylėti save ir kitus.

Nuotraukų galerija