mobili versija | standartinė versija
main-image

Vaikų laisvalaikis Daukšių bibliotekoje

Prasidėjus moksleivių rudens atostogoms, Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Daukšių filialo bibliotekininkė Vilma Simaitienė pakvietė vaikus ateiti į biblioteką ir turiningai praleisti laisvalaikį, dalyvaujant Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos skaitymo skatinimo projekto-renginių ciklo „Popieriniai knygutyčių labirintai“ vykdomose veiklose. Projekto veiklas dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba.


Spalio 30 d. 14 val. į biblioteką susirinkę vaikai turėjo puikią galimybę pamankštinti galveles nuotaikingame skaityme-žaidime „Žodžiai iš pasakų raidžių“. Dalyviai, pasiskirstę į komandas, rungtyniavo tarpusavyje atlikdami užduotį. Vaikai turėjo sugalvoti kuo daugiau žodžių variantų iš pasakų: „Snieguolė“, „Raudonkepuraitė“ ir kt. Šis žaidimas vaikams suteikė puikių emocijų. Po nuotaikingo, linksmo žaidimo bibliotekininkė vaikus sudomino kita įdomia ir kūrybiška veikla – akmenukų spalvinimu. Šis kūrybinis užsiėmimas dalyviams labai patiko, nes išbandyti piešti kitaip, ne ant popieriaus lapo ir ne su guašu, buvo labai įdomu. Neilgai trukus bibliotekos erdvę papuošė spalvingi akmenukai, kuriuose atsispindėjo ir artėjančio „Helovino“ nuotaikos.
Lapkričio 2 d. 16 val. bibliotekoje vyko tamsieji skaitymai „Šviečiantis popierinis žibintas“. Susirinkusios dalyvės (skaitymuose dalyvavo tik mergaitės) nusprendė šviečiantį žibintą pasigaminti ne iš popieriaus, o iš mažų moliūgų. Bibliotekoje sužibo žibintai, kurių šviesoje mergaitės skaitė išsirinktą rašytojo K. Sajos knygos „Noras, kuris dar išsipildys“ apsakymą „Džiugilė“. Tai jaudinanti berniuko istorija, kuri verčia atkreipti dėmesį į patyčias, į šalia mus supančius žmones, į bendravimo svarbą. Po skaitymų bibliotekininkė dalyvėms pristatė gautas naujas knygas, skirtas jų amžiaus grupėms.
Bibliotekos įvairios veiklos vaikams suteikė naujų žinių ir patirties, buvo ugdomi skaitymo įgūdžiai bei puoselėjamas gražus bendravimas. Džiugu, kad rudens atostogas vaikai leido ne tik sėdėdami namuose prie kompiuterių, bet ir bibliotekoje, kur galima skaityti, sužinoti, tobulėti ir bendrauti.

Nuotraukų galerija