mobili versija | standartinė versija
main-image

3 D spausdinimo technologijos pristatymas Daukšių bibliotekoje

2019 m. sausio 29 d. 15 val. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Daukšių filiale vyko 3D spausdinimo technologijos pristatymas – mokymai. Susirinkusius dalyvius su pažangia ir įdomia technologija supažindino Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Dokumentų komplektavimo ir informacinių technologijų skyriaus inžinierius bibliotekinių procesų automatizavimui Giedrius Lekstutis.


    Mokymo proceso metu dalyviai turėjo galimybę pamatyti 3D spausdintuvą, susipažinti su jo galimybėmis ir privalumais. Sužinota, jog daugiausiai 3D spausdintuvas dirba su plastiku, bet galima naudoti ir metalo medžiagas. Viskas priklauso nuo spausdintuvo modelio ir galimybių. Bibliotekoje buvo demonstruojamas spausdintuvas dirbantis su plastiku. 3D spausdinimas – trimačio vientiso, bet kokios formos objekto gaminimo procesas iš skaitmeninio modelio. Demonstravimo metu susirinkusieji su didžiuliu susidomėjimu stebėjo šešiakampio buteliuko gaminimo procesą. Vėliau mokymai tęsėsi dalyviams prisijungus kompiuteryje prie specialios programos, kurioje kiekvienas turėjo galimybę pasimokinti, kaip orientuotis trimatėje erdvėje projektuojant modelį. Po trumpų pamokėlių dalyviai pabandė suprojektuoti pasirinktą modelį, kuris 3D spausdintuvo pagalba tapo realiu trimačiu daiktu – puodeliu. Išaiškėjo, jog projektavimo procesas ne toks jau ir paprastas – reikia patirties ir įgūdžių, tačiau labai įdomus.
Mokymai dalyviams suteikė naujų žinių ir supratimo, jog erdvinių objektų kūrimas 3D spausdinimo technologijų pagalba atveria neribotas galimybes visose gyvenimo srityse.

Nuotraukų galerija