mobili versija | standartinė versija
main-image

Edukacinė valandėlė „Ar aš saugus internete”

        Vasario 10 d. jau 12-tąjį kartą daugelyje pasaulio šalių minima Saugesnio interneto diena. Ši diena skirta atkreipti mūsų visų dėmesį į saugesnį, ypač vaikų, naudojimąsi internetu, apsaugoti juos nuo įvairių tykančių pavojų. Prie lietuviškos iniciatyvos „Saugesnio interneto savaitė bibliotekoje“, prisijungė ir Skuodo savivaldybės viešosios bibliotekos Daukšių filialas.
         Vasario 12 dieną Daukšių filialo bibliotekininkė Vilma Simaitienė, pakvietė Lenkimų S. Daukanto mokyklos-daugiafunkcio centro Daukšių pagrindinio ugdymo skyriaus 1-4 ir 5-7 klasių mokinius į biblioteką, kurioje vyko edukacinės valandėlės „Ar aš saugus internete?“
        Pirmoji edukacinė valandėlė 9 val. buvo skirta 1-4 klasių mokinukams. Dalyvavo 17 pradinukų ir jų mokytojos: Milda Tumienė ir Birutė Palšienė. Valandėlės metu bibliotekininkė kartu su vaikais diskutavo, kuo šiandien yra svarbus internetas, kokiuose socialiniuose tinklalapiuose lankomės ir kokius labiausiai vaikai mėgsta žaisti kompiuterinius žaidimus. Nustebino tai, kad vaikų tėveliai nelabai domisi, kiek valandų per dieną jų vaikai praleidžia naršydami internete. Dauguma vaikų neneigė, kad jie prie kompiuterio sėdi ir lankosi internete po 4 valandas per dieną, ir netgi ilgiau. Malonu buvo išgirsti, kad Facebook paskyrą turi tik 2 mokiniai. Dauguma žinojo, kokie pavojai gali tykoti Facebook paskyroje, bet nežinojo nuo kokių metų galima registruotis. Taip pat bibliotekininkė mokinukams kalbėjo, kad didžiulė problema yra elektroninės patyčios. Su didžiausiu susidomėjimu vaikai žiūrėjo vaizdo įrašą apie patiriamas patyčias. Po šio vaizdo įrašo dauguma mokinukų suprato, kad turime vieni kitus gerbti ir mylėti, o pradėti turime nuo savęs. Edukacinės valandėlės pabaigoje bibliotekininkė visiems padėkojo, kad apsilankė bibliotekoje, pavaišino saldumynais ir palinkėjo visiems draugiško ir saugaus interneto.
        Kita edukacinė valandėlė 11 val. buvo skirta 5-7 klasių mokiniams. Dalyvavo 17 mokinių ir mokytojas Liudas Gikaras. Šiems mokiniams bibliotekininkė pasiūlė pasitikrinti savo žinias atliekant testą „Ar aš saugus internete?” Atlikus testą, paaiškėjo, kad dauguma mokinių žino, kaip reikia saugiai elgtis internete, kad negalima atskleisti savo duomenų, bendrauti su nepažįstamais žmonėmis ir kaip apsisaugoti nuo nepageidaujamų asmenų. Šiems mokiniams taip pat buvo parodyti keli vaizdo įrašai apie elektronines patyčias: „Naujokė”, „Patyčios ir patyčių pasekmės”, „Elektroninės patyčios. Ar žinai, kaip jas sustabdyti?” Po įrašų peržiūros buvo diskutuojama ir aptarinėjama, kas labiausiai skaudina ir žeidžia vaikus ir paauglius. Paaiškėjo, kad labiausiai skaudina negražūs, įžeidžiantys žodžiai ir įkeltos į Facebook paskyrą kompromituojančios nuotraukos. Bibliotekininkė, išdalinusi mokiniams mažas dovanėles, palinkėjo visiems ieškoti internete tik teigiamos informacijos, mandagiai ir pagarbiai bendrauti su kitais bendraamžiais ir kurti kartu saugesnį internetą.

Nuotraukų galerija