mobili versija | standartinė versija
main-image

„...mes kiekvienas turim savo Lietuvą“

„...mes kiekvienas
turim savo Lietuvą,
kur tėra viena tokia troba,
toks rankšluostis,
toks suolas, toks gaivus vanduo...“

        Šiomis E. Matuzevičiaus eilėmis vasario 13 dieną 12 valandą Lenkimų S. Daukanto pagrindinės mokyklos-daugiafunkcio centro Daukšių pagrindinio ugdymo salėje Skuodo rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Daukšių filialo bibliotekininkė Vilma Simaitienė pradėjo šventinį koncertą „...mes kiekvienas turim savo Lietuvą“, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. Į koncertą susirinko nemažas būrys Daukšių ir aplinkinių kaimų gyventojų. Atvyko ir svečias – gerbiamas Skuodo rajono meras Stasys Vainoras.
        Sugiedojus Lietuvos himną, koncertą tęsė Daukšių pagrindinio ugdymo skyriaus moksleivės, dovanodamos žiūrovams lietuvių liaudies šokį „Kepurinė“. Visus nusišypsoti ir pasidžiaugti paskatino mūsų mažieji priešmokyklinės ugdymo grupės vaikai, sušokę „Gintarinius riešutus“. Gabūs ir šaunūs mūsų mažieji vaikučiai ir jų mokytoja Jūratė Jonušienė! Visus susirinkusius džiugino savo šokiais ir 1-4 klasių mokinukai. Jie šoko lietuvių liaudies šokius: „Kalvelis“ ir „Papiljonas — šiaučius“. Žiūrovai matė ne tik šokius, bet ir klausėsi nuostabių, prasmingų mokinių deklamuojamų eilių apie Lietuvą. Apie gimtinę skambėjo ir dainos, kurias atliko mokyklos ansamblis. Šventinį koncertą papuošė ir mūsų kaimo bendruomenės moterų ansamblis „Svaja“ dainomis „Viešpaties lelija“, „Suklydom“ ir „Pija Jėzui“. Nuotaikingu ritminiu šokiu šventinį koncertą užbaigė 5-7 klasių moksleivės. Sveikinimo žodį tarė Skuodo rajono meras Stasys Vainoras, kuris visus susirinkusius pasveikino su Vasario 16 - osios švente, akcentuodamas jos svarbą ir reikšmę bei palinkėjo gražiai ir prasmingai ją atšvęsti.
        Baigiamąjį žodį tarė Daukšių filialo bibliotekininkė Vilma Simaitienė. Ji padėkojo visiems susirinkusiems žiūrovams už tai, kad buvo kartu, kad daugelis šiai svarbiai ir reikšmingai datai yra neabejingas. Bibliotekos darbuotoja paminėjo, kad visą savaitę prieš Vasario 16-ąją mokykloje vyko projektiniai darbai. Bibliotekininkės paprašyti mokiniai piešė piešinėlius apie Lietuvos gamtą, dirbo su kompiuteriais užrašus: ant geltonų popieriaus lapų buvo užrašomi Lietuvos nepriklausomybės akto signatarų pavardės, ant žalių — žymių Lietuvos kultūros žmonių pavardės, o ant raudonų — Lietuvos valdovų vardai. Visais šiais darbeliais šventiniam koncertui buvo išpuošta mokyklos salė, o po šventės mokinių kūryba bus eksponuojama Daukšių bibliotekoje. Už vykdytus projektus bei už nuostabų šventinį koncertą buvo dėkojama mokiniams ir jų mokytojams: Jūratei Jonušienei, Mildai Tumienei, Birutei Palšienei, Vitalijai Andriekienei ir Liudui Gikarui, šokių būrelio vadovei Jūratei Jonušienei, literatų būrelio vadovei Mildai Tumienei, ansamblio vadovui Edmundui Šleiniui, moterų ansamblio vadovei Kristinai Petrauskienei. Po to bibliotekininkė pakvietė visus išeiti į lauką ir ten paleisti į dangų trispalvius — geltonus, žalius, raudonus — balionus.
Mokinukai su didžiausiu džiaugsmu sušukę „...mes kiekvienas turim savo Lietuvą“ paleido balionus į dangų.

           Pasibaigė šventė, tačiau pasididžiavimas ir suvokimas, kad esame pačios gražiausios ir pačios brangiausios šalies piliečiai, liko.