mobili versija | standartinė versija
main-image

Ar moku skaityti žemaitiškai?

        Balandžio 8 d. mūsų bibliotekoje susirinko jaunieji gimtosios tarmės skaitytojai. Visi parodė, koks brangus žemaitiškas žodis, kokia unikali mūsų kalba, tai vieni skaitė atmintinai, kiti paskaitė iš knygelių „Koram žemaitėška“, „So meilė tievėške“. Bibliotekininkė visus apdovanojo padėkos raštais ir dovanėlėmis. Stengsimės, kad šis renginys taptų tradicinis puoselėjant savo kalbą.

Skaitome Praną Mašiotą

        Balandžio 23d. Barstyčių vidurinės mokyklos aktų salėje vyko jungtinis mokyklos ir miestelio bibliotekos renginys skirtas Prano Mašioto 150 gimimo metinėms. Renginį pradėjo mokyklos kolegės G. Gurauskienės vadovaujamas mokinių dramos būrelis spektakliu ,,Stebuklų šalis“. Po jo abi mokyklos ir filialo darbuotojos išsakė savo nuomonę, kodėl reikia skaityti, kad skaitymas ugdo kūrybiškumą, moko būti draugiškais, gerais žmonėmis ir pakvietė skaityti kiekvieną dieną.
Po to net 8 šaunūs skaitovai paskaitė Prano Mašioto kūrinėlius. Pilnutėlėje salėje visi įdėmiai klausėsi ir kiekvienam skaitytojui nuoširdžiai plojo. Kiekvieną dalyvį už puikų raiškų skaitymą bibliotekininkės apdovanojo padėkos raštais, spalvingais knygų skirtukais, saldumynais bei visi draugiškai nusifotografavo.

Mano vaikystės knyga

       Balandžio 22d. Barstyčių filiale susirinko jaunųjų skaitytojų būrelis. Vaikai, darbuotojai pasiūlius, rinkos savo geriausią, skaitomiausią, mylimiausią metų knygą. Žinoma, visiems labai patinka serijinės Knister ,,Ragana Lilė“ knygelės, taip pat paminėjo ir neseniai išleistos ,,Katinėlis Juodis‘‘ pavadinimą. Vienas per kitą sakė kokias pasakėles perskaitė. Todėl, kad nebūtų nė vienas nuskriaustas, bibliotekininkė visiems vaikams įteikė po padėkos raštą, gražų savo bibliotekos skirtuką ir pavaišino pyragu. Visi jaunieji skaitytojai pažadėjo, kad skaitys kuo daugiau knygelių, juk iš jų sužinai tiek daug naujų nepatirtų dalykų.

Knygą siūlo skaitytojas

         Balandžio 26 d. Barstyčių filiale surengtoje popietėje dalyvavo nors ir nedidelis ,tačiau labiausiai skaitantis suaugusiųjų būrelis. Aptarėme, kokios knygos aktualiausios, kokios įsimintiniausios. Žinoma, visiems patinka laisvalaikį leisti su grožine literatūros knyga rankose: ,,Pribuvėjos paslaptis“, įvairūs detektyvai, meilės romanai. Tačiau aktualios ir sveikatinimo, receptų, mezgimo knygos, tokios kaip ,,Švelnioji medicina“, ,,Valgyk viską ką nori“, ,,Gražiausi mezgimo raštai“ ir t.t. Darbuotoja padėkos raštais bei knygų skirtukais padėkojo daugiausiai skaitančiai (I .Bričkienei) ir naujai lankytojai (O. Gramalienei) įsiliejus į skaitytojų gretas ir visus lankytojus pavaišino kava, arbata bei saldumynais.