mobili versija | standartinė versija
main-image

Ką aš žinau apie Kristijoną Donelaitį?

       Balandžio 23 d. 14.30 val. Barstyčių filiale bibliotekos darbuotoja sukvietė nemažą skaitytojų būrelį: S. Daukšaitė, L. Gramalytė, V. Gramalytė, N. Gramalytė, L. Džiogelytė, S.Jonauskaitė, A.Jonauskaitė, A. Rojutė, R.Kaminskaitė, E.Astrauskaitė, R. Žvinklys, T. Smulkys. Renginys buvo skirtas prasidėjusiai bibliotekų savaitei ir jo tema buvo ,,Ką aš žinau apie Kristijoną Donelaitį“. Moksleivės papasakojo rašytojo biografijos svarbiausius gyvenimo momentus, jo darbą, kūrybą.
        Bibliotekininkė ,norėdama sužinoti, koks skaitytojų išprusimas, pasiūlė kiekvienam dalyviui užpildyti testukus apie K. Donelaitį. Vaikai labai stengėsi, kad teisingai parašytų atsakymus, todėl labai uoliai skaitė klausimus ir apvedžiojo atsakymus skrituliukais. Po to visi skaitė savo atsakymus.
        Prie vaišių stalo, dalyviai padėkojo bibliotekininkei už surengtą tokią popietę. Manau, kad jiems įsiminė K. Donelaitis ir bus naudinga ši informacija mokykloje.

Poezijos pavasarėlis

        Lietingą gegužės 9 dieną 14.30 Barstyčių filialo patalpoje, bibliotekos darbuotoja pakvietė nemažą lankytojų būrelį, pasiklausyti jaunųjų mūsų poetų kūrybos. Savo eiles deklamavo net septyni moksleiviai: Evelina Astrauskaitė 6kl., Rosita Kaminskaitė 6kl., Dovydas Džiogelis 5kl., Agnė Jonauskaitė 8kl., Laura Džiogelytė 8kl., Laura Alminaitė 9kl., ir Skaistė Jonauskaitė 9kl. Kiekvieno eilėse skambėjo meilė mamai, artimui, snaigei už lango, ar ašarai ant skruosto. Štai vieno eilėraščio posmas:
   

    Ašarėlė štai viena, štai antra ir štai trečiadienis
    Bėga taip kaip niekada
    Jau paraudusi visa
    Kiek kančios ir nevilties
    Kiek nelaimių pražūties
    Mano laimė sudaužyta
    Sugriauta ir nestatyta... (L. Alminaitė)

Kiekvienam dalyviui padėkota simbolinėmis dovanėlėmis ir draugiškai nusifotografuota.

Kas tas Petras Cvirka?

        Balandžio 24 d. 14.30 val. Barstyčių filiale tęsdama bibliotekos savaitės renginių ciklą, bibliotekininkė sukvietė moksleivių būrelį popietei ,,Kas tas Petras Cvirka?“.
       Aktyviausi lankytojai: L.D. Džiogeliai, N. Gramalytė, G.L. Alminaitės, A. Jonauskaitė, L. Lekstutis, E.Astrauskaitė, R.Kaminskaitė, žiūrėjome kompiuterio ekrane filmą apie rašytoją Petrą Cvirką, kuriam šiais metais sukako 105m. Po filmo paskaitėme rašytojo biografiją, išleistų jo kūrinių pastraipas.
        Bibliotekininkė kiekvienam dalyviui padėkojo už aktyvų dalyvavimą ir įteikė originalias saldžias dovanėles. Vaikai sužinojo apie mūsų XX a. rašytoją, jo kūrybą ir gyvenimą. Šios žinios pasitarnaus mokantis mokykloje.

Mano knygų medis

        Rugsėjo 9d. 14 val. Barstyčių filialo patalpose, susirinko negausus, tačiau labiausiai skaitančių vaikų būrelis: Dovydas Džiogelis, Edgaras Petkus, Vilija Gramalytė, Ričardas Žvinklys, bei Valentinas Petkus. Popietė buvo skirta per vasarą perskaitytų knygelių aptarimui ir daugiausiai jų perskaičiusio vaiko nominavimui. Ruduo tai derliaus nuėmimo metas, kas kasa bulves, kas verda kvapnias uogienes, o mes rinkome šauniausią skaitytoją. Visų vienbalsiai išrinktas net 14 knygučių perskaitęs Edgaras Petkus, nedaug atsiliko Vilija Gramalytė(10), o trečia vieta atiteko Dovydui Džiogeliui (9). Bibliotekos darbuotoja vaikus pavaišino obuoliais ir kiekvienam įteikė po sąsiuvinuką, juk mokykloje jų prireiks.