mobili versija | standartinė versija
main-image

Valanda su rašytoja Igne Zarambaite Barstyčiuose

Lapkričio 9 d. Barstyčių pagrindinės mokyklos pradinukai buvo pakviesti į susitikimą-dirbtuvėles su rašytoja Igne Zarambaite. „Emilio laiško“, „Skudurinukės“ autorė pristatė šias ir kitas dvi knygeles, papasakojo vaikams apie savo pomėgius. Berniukus labai sudomino nemergaitiškas rašytojos pomėgis žaisti futbolą. Vaikai sužinojo, kad ji ne tik rašo knygas, bet ir kuria savo knygų veikėjų lėles. Jas vaikai galėjo pamatyti ne tik ekrane, bet ir paliesti, nusifotografuoti su jomis.


Pristačiusi knygas, supažindinusi su lėlėmis Ignė Zarambaitė pakvietė vaikus patiems susikurti po skudurinę lėlytę. Iš keleto medžiagos atraižų, medinės lazdelės, siūlų visi kūrėme po lėlę. Kai jau visi priklijavome savo darbeliams akis, rašytoja uždavė namų darbus. Namuose ji pasiūlė lėlytėms priklijuoti širdeles, kad savo rankomis sukurtas žaislas galėtų jausti ir padėtų mums sukurti savo istorijas.
Kita renginio dalis buvo skaitymo lenktynių „Kas daugiau varlyčių?“ nugalėtojų apdovanojimas. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Barstyčių filialo bibliotekininkė Ženeta Smulkienė padėkojo visiems vaikams dalyvavusiems skaitymo akcijoje. Ji paskelbė ir prizais bei diplomais apdovanojo 1-3 vietos laimėtojas Eliją Gužytę, Deimantę Žeimytę, Rugilę Petreikytę. Paguodos prizai atiteko Ugnei ir Martynui Brazdeikiams. Renginyje be dovanų neliko niekas. I. Zarambaitė visiems padovanojo po vaikišką knygelę.
Bendra nuotrauka su rašytoja ir pačių sukurtomis lėlėmis buvo gražus baigiamasis renginio akcentas. Būta ir dar vienos nuotraukos – rašytoja Ignė Zarambaitė ant Barstyčių akmens. Atvažiuoti į Barstyčius ir neaplankyti didžiausio Lietuvos akmens būtų tiesiog neatleistina.
Renginį organizavo Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus, Barstyčių filialo ir Barstyčių pagrindinės mokyklos bibliotekininkės. Projekto „Popieriniai knygutyčių labirintai“ renginius finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Nuotraukų galerija