mobili versija | standartinė versija
main-image

„Metų knygos rinkimai“

         Sausio 17 dieną Į D. Rūšupių biblioteką rinkosi poezijos mėgėjai susipažinti su poezijos knygomis, dalyvaujančiomis akcijoje „Metų knygos rinkimai“. Bibliotekininkė kalbėdama apie nominantus pabrėžė kiekvieno autoriaus savitumą ir individualumą. Nors tekstai sudėtingi, daug tamsių spalvų ir prieštaravimų, kvietė skaitytojus naujai pažvelgti į šiuolaikinę lietuvių poeziją. Kadangi, paskaičius eiles nuomonę reikšti buvo sudėtinga, pasitelktos kompiuterinės technologijos: transliacijos - poezijos knygų pristatymai per LRT. Susipažindami su D. Dirgėlos knyga „Stebėtojo užrašai“, išleistą elektroniniu formatu, popietės dalyviai norėjo plačiau sužinoti apie autorių. Visus domino atsiliepimai internete.
        Gal, kad popietėje dalyvavo vyresnio amžiaus žmonės, šiuolaikinė poezija nesulaukė didesnio susidomėjimo. Visiems norėjosi deklamuoti ankstesnių laikų poeziją. Bibliotekininkė kvietė skaityti, perprasti, pajausti, išmokti mintinai patikusį eilėraštį ir, žinoma, balsuoti už labiausiai patikusią poezijos knygą iki 2014 metų vasario 16 dienos.

„Žiemos pasaka“

        Lapkričio 21 d. Skuodo savivaldybės viešosios bibliotekos Didžiųjų Rūšupių filiale vyko kūrybinės dirbtuvės vaikams „ Žiemos pasaka“. Renginys buvo skirtas Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotai akcijai „Knygų Kalėdos“ . Susirinkę vaikai skaitė ir deklamavo ištraukas iš Kosto Kubilinsko knygelės   „Ledinukas“. Mažieji skaitytojai  sakė, kad jau laukia žiemos, pirmojo sniego, kad nori pajusti, kaip tas ledinukas šaldo jų nosytes, dalijosi prisiminimais, kaip smagu leistis rogutėmis nuo kalniuko ir čiužinėti ant užšąlusių balučių.  Po tokių smagių diskusijų visi sutarėme, kad tapysime žiemos peizažus.  Išsiaiškinome, kaip atrodo gamta žiemos metu, kokios vyrauja spalvos ir kaip jas sumaišyti paletėje. Vaikai noriai kibo į darbą ir po geros valandėlės jau džiaugėsi  pasiektais rezultatais. Šiek tiek pailsėję kūrėme popierines paukščiukų dekoracijas, kuriomis papuošėme biblioteką ir nutarėme jas įteikti D. Rūšupių bibliotekos skaitytojams, kurie dalyvaus akcijoje „ Knygų kalėdos“ ir padovanos bibliotekai naujų knygų.

Saugesnio interneto savaitė D. Rūšupių bibliotekoje

        D. Rūšupių biblioteka š. m. vasario 10 - 15 d. prisijungė prie naujos lietuviškos iniciatyvos SAUGESNIO INTERNETO SAVAITĖ. Savaitės metu bibliotekos lankytojai buvo kviečiami atkreipti dėmesį į aktualią saugumo internete temą. „Langas į ateitį“ mokymų svetainėje www.epilietis.eu pateikė specialiai šiai savaitei bibliotekoms parengtą medžiagą, kuri buvo naudinga organizuojant saugesnio interneto veiklas bibliotekoje tiek vaikams, tiek suaugusiems. Visi prisijungusieji dalyvavo apklausoje „Kokį kanalą dažniausiai renkatės klausytis muzikos?“ Didžiausio dėmesio sulaukė žinių patikrinimo testai. Vaikai atliko testą „Ar esi saugus internete?“ Testas nebuvo labai sunkus, bet nė vienas vaikas neatsakė į visus klausimus teisingai. Labai gerai buvo tai, kad neatsakius teisingai buvo pateiktas teisingas paaiškinimas. Suorganizavome rungtynes bibliotekoje, kas saugiau moka elgtis internete! Nugalėtoju tapo IV klasės mokinys Donatas Pliuškys. Vaikams buvo siūlomas kompiuterinis žaidimas „Klaidūs interneto miškai“. Pateikėme saugesnio interneto ir naudojimosi kompiuteriu žinių įsivertinimo testus, skirtus ir suaugusiems. Tik trys suaugusieji interneto vartotojai išdrįso pabandyti . Patys mažiausi bibliotekos lankytojai galėjo pasižiūrėti „Langas į ateitį“ mokymų svetainėje siūlomą vaidinimą „Katinėlis ir gaidelis“. Tam, kad Saugesnio interneto savaitė bibliotekoje būtų atpažįstama, naudojomės siūloma vaizdine medžiaga: logotipais, plakatais, pagrindine informacija apie saugesnio interneto projektą Lietuvoje.

Ylakių vaikų dailės stovyklos tapybos darbų paroda

        Gruodžio 3 d. Didžiųjų Rūšupių bibliotekoje atidaryta tapybos darbų paroda. Eksponuojami aliejinės tapybos paveikslai, kurie buvo sukurti dailės stovyklų metu, Ylakiuose.
       Skuodo rajono Ylakių miestelio kultūros centre šiemet jau keturioliktą kartą vyko kūrybinė dailės stovykla, į kurią susirinko talentingi, norintys kurti vaikai iš visos Lietuvos. Šioje stovykloje suteikiamos puikios galimybės atsiskleisti, išreikšti save bei tobulėti. Dar 2000 metais dailininkui Broniui Grušui, kultūros namų darbuotojams, gimnazijos mokytojams kilo mintis suburti tapybą mėgstančius vaikus, kurie nori per vasaros atostogas pagilinti mokykloje įgytas žinias meno srityje. Tuometinės svajonės virto tikrove. Gražu, kad dailės stovyklos tradicijos tęsiasi ir netekus didelio Ylakių krašto moksleivių globėjo, talentingo ugdytojo, vadovo Broniaus Grušo. Sukurta daug gražių tapybos ir grafikos darbų, kurie puošia miestelio įstaigas, kultūros centrą, eksponuojami parodose. Dėkoju Ylakių kultūros centro direktorei Virginijai Žitkuvienei, kuri suteikė galimybę pasigrožėti jaunųjų kūrėjų darbais ir mūsų bibliotekoje.