mobili versija | standartinė versija
main-image

Dailės terapija – kelias į vaiko emocijų pasaulį

        Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Didžiųjų Rūšupių filiale nuo vasario mėnesio vyksta dailės terapijos užsiėmimai vaikams pagal neformalaus ugdymo programą „Dailės terapija – kelias į vaiko emocijų pasaulį“. Dailės terapijos užsiėmimus veda bibliotekininkė Jolanta Šlečkienė.
          Dailės terapija – tai laisvas ir spontaniškas dalyvavimas dailės kūrybos procese. Dailės terapijos užsiėmimai nėra skirti norintiems išmokti piešti, sukurti estetišką meno kūrinį. Šis metodas nereikalauja specialių meninių sugebėjimų, svarbus pats kūrybinis procesas, kuris pagal poreikius gali būti gydantis, ugdantis, atpalaiduojantis.
       Džiugu, kad vaikai noriai renkasi į dailės terapijos užsiėmimus, kurių metu vyksta nenuspėjamas žaidimas su dailės priemonėmis ir technikomis. Naudojant skirtingas meninės veiklos priemones, siekiama rūpintis vaiko, vaikų grupės emocine savijauta, sudaromos sąlygos saviraiškai ir savęs pažinimui. Dailės terapijos metu vaikai skatinami bendrauti, dailės kūrinys padeda vaikams išsakyti savo mintis, atspindi emocines būsenas, leidžia keisti jausmus ir išgyvenimus, ugdo...
        Dailės terapijos taikymo sferos plečiasi, didėja jos paklausa ir pasaulyje, ir Lietuvoje, todėl galime tik pasidžiaugti, kad bibliotekoje vaikai gali ne tik skaityti knygeles, žaisti kompiuteriu, bet ir prasmingai bendrauti dailės terapijos metu.
 
Bibliotekininkė Jolanta Šlečkienė

Nuotraukų galerija