mobili versija | standartinė versija
main-image

„Piešiniais į sielos gelmes...“

Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos D. Rūšupių filiale spalio 11 d. bendruomenės moterys rinkosi į dailės terapijos užsiėmimą „Piešiniais į sielos gelmes...“. Užsiėmimo metu pirmąkart moterys buvo supažindintos su nauju dailės terapijos metodu – fraktalų piešimu.
Žodis „ fraktalas“ kilęs iš lotyniško žodžio frachtus, reiškiančio „sudarytas iš dalių“. Jis reiškia sudėtinį geometrinį darinį, kurio vidinės dalys yra panašios į visumą. Fraktalų piešimas, kurį prieš 25 metus sugalvojo rusų psichologė Tanzilia Polujachtova, yra paprasta, jokių meninių įgūdžių nereikalaujanti, bet labai veiksminga meno terapija. Jos tikslas – piešiant ir spalvinant abstraktų piešinį susijungti su savo pasąmone, per intuityviai pasirinktų spalvų ir formų prizmę gauti iš jos informaciją apie savo emocines būsenas ir savybes.
Fraktalų piešimo procesas įtraukė moteris į ramybės bei spalvų kupiną pasaulį, padėjo atsipalaiduoti, nurimti, atsikratyti neigiamų emocijų. Kiekvienai nusipiešus savo fraktalą, prie kavos ir arbatos puodelio, buvo analizuojamos nupieštų fraktalų spalvų reikšmės bei formos, kurios daug pasakė apie mūsų vidinį pasaulį, užslėptas emocijas, charakterio savybes, prigimtinius polinkius.
Džiugu, kad atrandame laiko sau, jį skiriame savęs pažinimui, atsipalaiduojame nuo kasdienių rūpesčių – visa tai padeda stiprinti fizinę ir dvasinę žmogaus sveikatą.
Bibliotekininkė Jolanta Šlečkienė

Nuotraukų galerija