mobili versija | standartinė versija
main-image

„Žyds jouds, žyds rauduons“

2018 m. vasario 13 d. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko bibliotekos Didžiųjų Rūšupių filialas kartu su Didžiųjų Rūšupių kaimo bendruomene linksmai atšventė Užgavėnes. Oras buvo nuostabus ir šventiškai lengvas.

Tą dieną po D. Rūšupių kaimą buvo galima pamatyti vaikštant keistas būtybes – raganas, čigones, jaunąją mergelę, na ir patriotinių spalvų būtybes... Linksma ir patriotiškai nusiteikusi persirengėlių kompanija stengėsi aplankyti kuo daugiau kaimo gyventojų, užsukti į svečius, palinkėti greičiau sulaukti pavasario, išlikti sveikiems, žvaliems ir laimingiems. Visi – ir maži, ir dideli – su kaukėm ir be jų, keistų svečių pakviesti, rinkosi į šventę varyti žiemos.
Šventės puošmena tapo pamėklė Morė, apie kurią visi susirinkę smagiai šoko ir dainavo Užgavėnių dainas, žaidė žaidimus, dalyvavo viktorinoje, atsakinėjo į klausimus, susijusius su Užgavėnių tradicijomis. Ypatingas dėmesys buvo skirtas Žemaitiškai Užgavėnių dainai „Kad mus vari per Žagari“ – ši daina skambėjo nuolat. Pagrindiniu šventės akcentu tapo Morės deginimas – kartu su More sudeginome pavydą, nelaimes, krūvas ligų. Kol degė laužas, netilo dainos, keistos Užgavėnių būtybės vaišino blynais, saldainiais susirinkusius kaimynus, draugus, pažįstamus ir vaikus.

Nuotraukų galerija