mobili versija | standartinė versija
main-image

Edukacinis užsiėmimas “Prakalbinta oda“

2017 metų balandžio 25 dieną darbščių ir kūrybingų šeimų iš Pašilės ir Vižančių kaimų (Skuodo r.), bei Skuodo miesto keliai suko į Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Gėsalų filialą, kuriame jų laukė meninių dirbinių profesijos mokytoja Lina Pilybienė ir kūrybinis užsiėmimas „Prakalbinta oda“.

Tai penktasis kultūros edukacijos projekto „Atrask neatrastus savo gebėjimus bibliotekoje, kurį vykdo Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešoji biblioteka, edukacinis užsiėmimas. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Prakalbinti odą panoro šešiolika darbštuolių.
 Oda yra ypatinga organinė medžiaga. Ji pasižymi puikiomis estetinėmis savybėmis, patvari, ilgaamžė, gerai apdirbama įvairiais būdais. Net paprasčiausias daiktas iš odos turi būti gaminamas su meile ir atidumu. Apibūdindamas meninius odos dirbinius, amerikiečių odos meistras R. Gronemanas teigė, kad: „odinis dirbinys turi atrodyti taip, kad jo nesinorėtų išleisti iš rankų“.
Pradėdama užsiėmimą, mokytoja Lina pateikė istorinių žinių apie meninius odos dirbinius, apibūdindama naudojamos odos savybes ir panaudojimo galimybes, bei pademonstravo pačios pagamintas apyrankes ir kitus aksesuarus. Sužinojome, kad pakaitinus odą, jai galima suteiki ypatingą formą, ją galima glamžyti ir ji puikiausiai tinka net chrizantemų žiedų darymui. Išklausius teorinę dalį, renginio dalyvėms norėjosi kuo greičiau pabandyti „prakalbinti odą“. Pradėjusios nuo paprasto odos gabaliuko pavertimu akmenuku, žingsnelis po žingsnelio, su mokytojos Linos pagalba, artėjome prie užsibrėžto tikslo – odinės apyrankės. Galutinis rezultatas pranoko visus lūkesčius. Tikriausiai ne vienos renginio dalyvės mintyse jau dėliojosi naujų gaminių iš odos vizijos. Matydama dalyvių susižavėjimą pasiektu rezultatu, mokytoja Lina padėjo pasigaminti nuostabių chrizantemų ir rožių žiedų, bei įvairiausių smulkmenėlių, kurias galima panaudoti puošybai.
Tikimės, kad šio edukacinio užsiėmimo metu, „odą prakalbinusios“ moterys įgyvendins dar daug kūrybinių sumanymų, kurių dėka gimsta dailūs dirbiniai iš odos.

Nuotraukų galerija