mobili versija | standartinė versija
main-image

Būk saugus internete padedant bibliotekininkui

        Liepos 31 d. Ylakių miestelio bibliotekoje įvyko informacinė popietė „Informacinis raštingumas ir saugumas virtualioje erdvėje“.
       Kai šiandieninėje visuomenėje mes kasdien susiduriame su dideliais informacijos kiekiais, gausiais informacijos šaltiniais, sunku nepasiklysti tarp šitiek žinių. Sparčiai tobulėjant technologijoms, žmogus ne visada geba išsirinkti reikalingiausias žinias, naudingiausius šaltinius ir jais pasinaudoti. Tam gali padėti bibliotekininkas. Šios popietės metu, prie kavos puodelio, buvo aptarta apie informacijos saugumą, savo duomenų atskleidimą. Ylakių miestelio bibliotekininkė dalijosi žiniomis, kurias įgijo dalyvaudama mokymuose, Skuodo savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Kurių tikslas sustiprinti regiono viešųjų bibliotekų darbuotojų informacinio raštingumo žinias ir įgūdžius bei paskatinti informacinio raštingumo praktikavimą visuomenėje, ypatingai atkreipiant dėmesį į kaimo vietovių vyresnio amžiaus gyventojus ir jaunimą. Todėl ši popietė buvo surengta būtent šių amžiaus grupių žmonėms. Su susirinkusiais lankytojais buvo aptarta interneto leidinių tipologija, daugelis internetinių puslapių, kuriuose lankomės. Kalbėta apie kiekvienos svetainės paskirtį, jų teigiamas ir neigiamas savybes. Taip pat apie savo duomenų atskleidimą, socialiniame tinklapyje ,,Facebook“, kuris šiandien yra labai populiarus. Kartais net nesusimąstome kokią informaciją skleidžiame jame apie save. Susirinkę bibliotekos lankytojai išdėstė savo pastebėjimus apie grėsmes tykančias internete, kaip elgtis šiais atvejais ir kiek prie šios problemos gali prisidėti bibliotekininkas.
        Popietės metu buvo užsiimta ir praktiniais užsiėmimais, lankytojai pildė savo profilio anketas, kuriomis parodė kiek duomenų atskleidžia apie save. Kartu nagrinėjome įvairias situacijas, kurios ištinka internetinėje erdvėje. Kad popietė vasaros pavakarę neprailgtų susirinkusiems V. Kernagio dainą atliko Skuodo meno mokyklos, Ylakių filialo mokinys Gintaras Ružauskas. Skambėjo smuikas, kuriuo griežė daugkartinė respublikinių konkursų nugalėtoja Jūratė Baltinaitė. Bibliotekininkė pasidalijo savos kūrybos eilėmis bei pristatė jau Ylakių filiale turimą žemaitiškų skaitinių vaikams knygą ,,Cirulielis“, kurią išleido Skuodo savivaldybės viešoji biblioteka. Šiandien Ylakių biblioteka gali pasiūlyti net du šios knygos egzempliorius, kurios laukia savo skaitytojų. Labai džiugu, kad Ylakių bibliotekai nestinga lankytojų ir vasarą. Šauniai pavykusi popietė prie stalų draugiškame rate, tik parodo, kad bibliotekos lankytojai suinteresuoti, kaip tobulėja bibliotekininkai ir jų pagalba patys skaitytojai. Taip pat labai svarbu, kad nuolatos vyksta įvairūs mokymai, projektai, kurie gilina bibliotekininkų žinias. Ši naudinga informacija pasidalyta su Ylakių filialo lankytojais. Tai buvo projekto dėka, kurį įgyvendino VIPT (asociacija viešieji interneto prieigos taškai) kartu su Skuodo viešąja biblioteka, finansuojant Lietuvos kultūros tarybai. Įvykusia popiete patenkinti lankytojai parodo, kad šis projektas ir išklausyti mokymai davė naudos bibliotekos darbuotojui, kuris šią popietę pasidalijo su savo lankytojais.

Nuotraukų galerija