mobili versija | standartinė versija
main-image

„Mano ateities biblioteka“

2018 m. balandžio 23–29 d. visoje Lietuvoje jau aštuonioliktąjį kartą pažymima Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė „Kartu mes kuriame ateitį“. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Ylakių filialas nacionalinę bibliotekų savaitę pradėjo balandžio 23 d. popiete „Mano ateities biblioteka“.


Popietės metu skaitytojams buvo pristatyta interaktyvi mokomojo tipo knyga Selemono Paltanavičiaus enciklopedija „Gamtos metų ratas“. Čia vaikai susipažino su metų mėnesiais, įvairiausiais augalais, gyvūnais ir kas kurį mėnesį dedasi Lietuvos gamtoje. Spalvingomis fotografijomis iliustruotoje knygoje sužinojo įdomiausius faktus apie miško gyventojus, klausimus ir atsakymus apie viską, kas susiję su metų laikais ir metų mėnesiais. Kiekvieną mėnesį papildo išskirtiniai vaizdo įrašai – atgijusios fotografijos – iš gamtos vaizdų. Taip pat vaikai buvo supažindinti su atsinaujinusiu ir interaktyviu literatūriniu žurnalu „Laimiukas“ .Čia įdomius tekstus, receptus, daineles, eilėraščius, anekdotus ir konkursus papildo išmanioji programėlė „Laimiukas“, kurioje vaikai sužinojo ne tik atsakymus į įvairias užduotis, tačiau ir pačių autorių skaitomas istorijas, muziką ir daug kitokių įdomybių.
Visą savaitę skaitytojai rašė savo svajones dideliame plakate „Mano ateities biblioteka“. Kokios bibliotekos bus po 5, 10 ar 15 metų? Kokių specialistų, gebėjimų ir kompetencijų reikės? Kokie skaitytojai ateis į bibliotekas? Kokiomis priemonėmis įveiksime iškylančias kliūtis?
Nacionalinę bibliotekų savaitę užbaigėme garsiniais Simono Daukanto kūrybos skaitymais.

Nuotraukų galerija