mobili versija | standartinė versija
main-image

Susitikimas su filosofu, rašytoju Arvydu Juozaičiu

Spalio 9 d. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Ylakių filiale įvyko susitikimas su filosofu, Atgimimo Sąjūdžio pirmeiviu, rašytoju, publicistu, politiniu ir visuomenės veikėju, humanitarinių mokslų daktaru Arvydu Juozaičiu.


Autorius pristatė šiais metais išleistą knygą „Tėvynės tuštėjimo metas“. Knyga rašyta net septyniolika metų. O joje sudėtos esė, tolygios kronikai išgyvenant ne tik šiandieninės Lietuvos valstybingumo zenitą, bet ir nuosmukį. Per susitikimą autorius diskutavo apie karčiąją mūsų gyvenimo tiesą – iki šiol neregėtai gausų jaunosios lietuvių kartos emigravimą iš Tėvynės, kuris suprantamas kaip nacionalinės idėjos krizė. Renginio metu buvo pristatyta ne tik naujausia rašytojo knyga „Tėvynės tuštėjimo metas“, bet apžvelgtos ir kitos knygos: „Kraštai ir žmonės“, „Napoleonas.101 diena“, „Klaipėda – Mėmelio paslaptis“, „Salomėja – sunkiausi metai“, taip pat prisiminta pjesė „Karalienė Luizė“, ir buvom paraginti atvykti į Klaipėdos dramos teatrą, kur dabar rodoma ši drama. Rašytojui buvo pateiktas ne vienas klausimas: ir dėl kandidatavimo į Lietuvos prezidentus, ir knygos „Klaipėda – Mėmelio paslaptis“ bažnyčios langus ir daug kitų klausimų.
Arvydas Juozaitis pasidžiaugė susirinkusiu jaunimu, kurie įdėmiai klausėsi apie rašytojo sportinę veiklą, sąjūdžio gyvenimą, skaudžią emigracijos problemą.
Ne vienas mūsų bibliotekos skaitytojas buvo atsinešęs rašytojo knygą ir žinoma „reikalavo“ autografo. Atsisveikindamas Arvydas Juozaitis Ylakių bibliotekai padovanojo savo knygą „Kraštai ir žmonės“.

Nuotraukų galerija