mobili versija | standartinė versija
main-image

Susitikimas su poetu, eseistu, prozininku Donaldu Kajoku ir literatūrologu, humanitarinių mokslų daktaru Regimantu Tamošaičiu Ylakių miestelio bibliotekoje

        Lapkričio 12 dieną 13 valandą Ylakių miestelio biblioteka pakvietė skaitytojus į susitikimą su poetu, eseistu, prozininku Donaldu Kajoku ir literatūrologu, humanitarinių mokslų daktaru Regimantu Tamošaičiu. Renginį pradėjo Ylakių gimnazijos mokinys Modestas Šaulys, 2012 metų rajoninio skaitymo konkurso prizininkas, 2013 metų žemaitiško skaitymo konkurso nugalėtojas. Jis deklamavo Donaldo Kajoko eilėraštį „Noriu pasakyti“, vadovė mokytoja metodininkė Elvyra Matutienė. Po to susirinkusiems smuiku griežė Skuodo meno mokyklos moksleivė, daugkartinė respublikinių konkursų nugalėtoja Jūratė Baltinaitė, vadovė, smuiko klasės mokytoja Vilija Jakutienė. Bibliotekos vedėja pristatė garbingus svečius, renginio dalyvius.
        Regimantas Tamošaitis – literatūrologas, rašytojas, mokyklinių lietuvių literatūros vadovėlių autorius, kritikas, eseistas, dėstytojas papasakojo apie poeto, eseisto, prozininko Donaldo Kajoko gyvenimą ir kūrybą. Renginys vyko pokalbio forma. Į pokalbį įsijungė ir susitikimo dalyviai. Rašytojas, paklaustas apie romano „Ežeras ir kiti jį lydintys asmenys“ tematiką: kodėl pasirinkta tokia tematika, pastebėjo, jog yra abejonių: yra, nėra... Tai gyvenimo, žmogaus buvimo pasaulyje prasmės apmąstymas... Rašytojas, paprašytas paskaityti poeziją, labai įtaigiai, emocionaliai, raiškiai skaitė kai kuriuos savo kūrybos eilėraščius. Į diskusiją įsitraukė ir kiti susitikimo dalyviai. Moksleivis Gintaras Ružauskas paprašė apibūdinti gyvenimo prasmę vienu sakiniu. Į tai buvo atsakyta – meilė. Po to karštai diskutavo apie gyvenimo prasmę ir kiti dalyviai. Rašytojas pristatė savo naujausią kūrinį „Lapės gaudymas“, perskaitė kai kurias ištraukas iš jo. Mokytojai kalbėjo apie mokinių nenorą skaityti literatūros kūrinius. Buvo visokių minčių ir pastebėjimų. Diskusijos tęsėsi ir pasibaigus renginiui. Bibliotekos vedėja padėkojo visų čia susirinkusių vardu už malonų susitikimą, palinkėjo svečiams kūrybinių sumanymų išsipildymo ir naujų susitikimų.

Nuotraukų galerija