mobili versija | standartinė versija
main-image

„Knygų Kalėdų“ dovanos Ylakių bibliotekoje

        Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos darbuotojai, prisidėdami prie akcijos "Knygų Kalėdos", surinko virš 200 knygų Klaipėdos regiono kaimų bibliotekoms. Skaitytojų dovanotas knygas nusprendė perduoti Švėkšnos, Vėžaičių, Ylakių bei Darbėnų miestelių bibliotekoms.
        Sausio 28-ą dieną akcijos “Knygų Kalėdos” metu surinktos knygos buvo perduotos ir Skuodo savivaldybės viešosios bibliotekos Ylakių filialui. „Knygų Kalėdų” dovanas lydėjo Lietuvos rašytojų sąjungos Klaipėdos skyriaus narės - rašytoja Nijole Kepeniene, poetė, dailininkė, korespondentė Daiva Molytė – Lukauskienė bei apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos bibliotekinių procesų automatizavimo skyriaus vedėja Airida Samavičienė. Renginyje taip pat dalyvavo Skuodo savivaldybės viešosios bibliotekos direktorius Jonas Grušas, viešosios bibliotekos aptarnavimo skyriaus vedėja Birutė Strakšytė. Renginį vedė Birutė Strakšytė. Ji pristatė garbias viešnias.
      Pirmoji kalbėjo apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos bibliotekinių procesų automatizavimo skyriaus vedėja Airida Samavičienė. Ji papasakojo apie akciją ir padovanojo bibliotekai keletą dėžių knygų.
           Nijolė Kepenienė – prozininkė ir poetė, lietuvių, anglų kalbos ir literatūros mokytoja, Ievos Simonaitytės premijos laureatė. Rašytoja, kalbėdama apie savo kūrybą, pristatė savo mylimiausias knygas. Tai „Džiovintas debesėlis“, „Vėjų rožė“ ir kitas. Paklausta, kaip pradėjo rašyti, prisipažino, kad rašyti pradėjusi gana vėlai, nes dukrytės labai prašė sekti pasakas: apie tą stalą, aną pianiną, užuolaidą... Taip daiktai namuose lyg atgijo. Knygos mielos, nes kai kurias iliustravo dukrytės. Buvo malonu paklausyti šios rašytojos gyvo žodžio, skaitomų knygų ištraukų, kvietimo kurti.
         Daiva Molytė – Lukauskienė –poetė, dailininkė, korespondentė su skaitytojais pasisveikino žaismingai. Į pasisveikinimą atsakė: “Negirdžiu“, kol išgirdo garsų ir nuotaikingą „Laba diena“. Poetė prisipažino rašanti eiles suaugusiems skaitytojams. Ji taip pat yra Ievos Simonaitytės premijos laureatė. Visus sužavėjo poetės skaitomi eilėraščiai. Taip pat ji papasakojo apie savo pažintį su poetu Martynu Vainilaičiu, paskatinusiu kurti eiles. Kurti, rašyti kvietė ir čia susirinkusius.
Rašytojos labai nuoširdžiai bendravo su skaitytojais, atsakinėjo į klausimus, skatino drąsiai reikšti savo mintis, rašyti, bandyti pačius kažką kurti.
        Bibliotekininkė visų susirinkusių vardu padėkojo svečiams už malonias akimirkas, už išgirstą įtaigų kūrėjų gyvą žodį ir palinkėjo kūrybinių sumanymų išsipildymo, naujų kūrinių.
      Po to dauguma prašė autografų, paveikslavosi, čia pat dalijosi įspūdžiais, neskubėjo skirstytis.

Nuotraukų galerija