mobili versija | standartinė versija
main-image

NACIONALINĖS BIBLIOTEKŲ SAVAITĖS RENGINIAI LENKIMŲ FILIALE (2013 m. balandžio 23-29 dienomis)

         Balandžio 23 d. 12 val. Prano Mašioto kūrybos skaitymas (skaito S. Daukanto pagr. mokyklos 3-4 kl. mokiniai, mokytojos ir suaugę lankytojai).
               Balandžio 24 d. 10 val. ir balandžio 29 d. 12 val.- moksleivių ekskursijos į biblioteką "Atrask mane iš naujo“ (susipažinimas iš naujo su bibliotekos istorija, veikla, fondais, teikiamomis paslaugomis).

PRANO MAŠIOTO KŪRYBOS SKAITYMAI LENKIMŲ FILIALE

        Balandžio 23 d. visoje Lietuvoje prasidėjo Nacionalinės bibliotekų savaitės renginiai. Šviesia literatūrine valandėle, skirta pedagogui ir rašytojui Pranui Mašiotui Nacionalinę bibliotekų savaitę pradėjo ir Lenkimų filialas. 12 val. į biblioteką sugužėjo S. Daukanto pagrindinės mokyklos mokinukai, mokytojos. Bibliotekininkę, tarsi pavasario simbolis, maloniai nuteikė ketvirtoko Kasparo padovanotos popierinės, spalvotos gėlės. Šalia rašytojo Prano Mašioto išdėliotų knygučių uždegus žvakutes, šventė prasidėjo. Filialo bibliotekininkė Gražina Daukantienė supažindino renginio dalyvius su vaikams ir jaunimui skirta 13-aja Nacionaline bibliotekų savaite, jos šūkiu, tikslais ir renginiais, taip pat papasakojo apie rašytoją Praną Mašiotą, kuris dar vadinamas vaikų literatūros „tėvu“. Netrukus buvo pereita prie kūrybos skaitymų. Gražius, paprastus, parašytus sklandžia kalba rašytojo apsakymus, apysakas, vaizdelius, linksmus nutikimus skaitė 3-4 klasių moksleiviai Kasparas Matulevičius, Agnė Liuterytė, Mantas Steponavičius, Gabija Daržinskaitė, Samanta Butkutė, Vidas Pabrėža, mokytoja Stanislava Šiaulienė, kultūros darbuotoja Kristina Petrauskienė, mokyklos bibliotekininkė Vilma Simaitienė. Valanda netruko prabėgti. Filialo darbuotoja dėkojo skaitovams ir dovanojo kuklias atminimo dovanėles, o visiems atėjusiems prisiminimui įteikė knygų skirtukų. Linksmi mokinukai išsibėgiojo į namus... Dar tą pačią dieną kai kurie iš jų sugrįžo. Į biblioteką, kuri šiandien visiems paskelbė Nacionalinės bibliotekų savaitės šūkį „Nežinai? Pėdink į biblioteką!”… Ir mokinukai pėdins dar ne vieną kartą. Renginiai tik prasidėjo.

SUSITIKIMAS SU KLAIPĖDOS VMI SKUODO SKYRIAUS SPECIALISTE

        Balandžio 16 d. 11 val. Lenkimų filiale įvyko vietos gyventojų susitikimas su Klaipėdos VMI Skuodo skyriaus darbuotoja Zina Ryškiene. Atvykusi specialistė lenkimiškius konsultavo ir teikė pagalbą elektroninio deklaravimo klausimais.

„ATRASK MANE IŠ NAUJO!”

        Tokiu šūkiu Lenkimų filialas pakvietė pradinių klasių mokinukus į ekskursijas po biblioteką. Ši akcija skirta Nacionalinei bibliotekų savaitei. Balandžio 24 d. 11 val. bibliotekoje svečiavosi antrokai ir ketvirtokais su mokytoja Stanislava Šiauliene, o balandžio 26 d. 10 val. – antrokai su mokytoja Regina Liepiene, balandžio 29 d. pirmokai su mokytoja Onute Mikštiene. Lenkimų filialo vyresnioji bibliotekininkė Gražina Daukantienė supažindino ekskursijų dalyvius su bibliotekos istorija, svarbesniais įvykiais, nes šiais metais Lenkimų biblioteka švęs 60-ies metų jubiliejų. Buvo pasakojama apie bibliotekos teikiamas paslaugas, gaunamus leidinius, o toliau vaikai iš skaityklos pabiro tarp lentynų. Stabtelėjus ties kiekviena iš jų buvo nagrinėjamas jos turinys. Tokiu būdu sužinota, kur, kokios knygutės slepiasi ir kaip jas atrasti. Smalsūs mokinukai tyrinėjo bibliotekos aplinką ir noriai klausėsi pasakojimų. Ypač įdomu buvo tiems, kurie apsilankė pirmą kartą, nors tokių, tiesą sakant, buvo nedaug. Bibliotekininkė padovanojo vaikams lipdukų, mokytojoms - knygų. Vieni kitiems padėkojo už malonius susitikimus. Tenka pripažinti, kad po Nacionalinei bibliotekų savaitei skirtų akcijų, į biblioteką pėdina nauji lankytojai. Ir tai yra šaunu!