mobili versija | standartinė versija
main-image

Baltų vienybės diena „Mes – žemaite“ suvienijo lenkimiškius

Rugsėjo 22 – oji šiais metais buvo ypatinga. Tai ir Šv. Tėvo atvykimas į Lietuvą, Rudens Lygė,(lygiadienis), rajone vykusi „Skouda Boužė“ ir aišku – Baltų vienybės diena. Tą dieną orai labai nelepino, bet vakarop su trupučiu lietučio, su vakarop besileidžiančia saule, rinkomės ant Kalvių piliakalnio. Kad ir nelabai gausus būrelis, bet pačių aktyviausių gyventojų neišgąsdino vakaro vėsa ir drėgmė. Smagu, kad į tokią šventę buvo atsivesti ir mažieji lenkimiškiai.


Prie degančio laužo vakarą pradėjo Skuodo rajono kultūros centro Lenkimų skyriaus renginių organizatorius Arnas Gedminas, kuris pasidžiaugė atvykusiais, papasakojo apie tradiciniu jau tapusį renginį, kurį jau trečius metus, kartu su Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Lenkimų filialo bibliotekininke Romalda Bridikiene, organizuoja būtent tikrąją dieną – rugsėjo 22.
Renginio vedėja bibliotekininkė Romalda papasakojo truputį Baltų istorijos, supažindino su dalele Baltų Dievų, nes jų būta labai daug. Kreipdamasi į šventos ugnies deivę Gabiją, paaukojo šiųmečio derliaus, paprašė visiems taikos, ramybės, sveikatos. Visi dalyvavusieji turėjo galimybę palinkėti sau ir artimiesiems to, ko trokšta ar reikia.
Kokia šventė, jei nėra žaidimų. Prisiminti seniai pamiršti žaidimai, kaip „Žiužio mušimas“, „Žiedo dalinimas“. O kiek juoko buvo, kai reikėjo ir šokt, ir gaidžiu giedot, ir kitokias užduotis atlikt, norint išsipirkti fantą. Išbandytas ir išmanumas, vikrumas žaidžiant su bulve... O koks nepakartojamas jos skonis, kai iškepta lauže su karšta dešrele. Pasivaišinta kava ar arbata, sūriu. Ilgai dar ant piliakalnio skambėjo juokas, dainos. Ir svarbiausia, kad niekas dar neskubėjo namo, norėjo pabūti drauge. Mažieji dalyviai apdovanoti saldumynais, žaidimų nugalėtojai taip pat nebuvo nuskriausti.
Renginio pabaigoje padėkota Kalvių piliakalnio šeimininkams Reginai ir Kazimierui Liepiams, kad leidžia mums organizuoti šventę jų teritorijoje. Smagu, kad į popietę atėjo ir Lenkimų seniūnijos seniūnas Rimantas Mikšta, Lenkimų kaimo bendruomenės pirmininkė Jurgita Raišuotytė. Ačiū visiems dalyvavusiems. Tikimės, kad ši tradicija švęsti Baltų vienybės dieną išliks ir ateityje. Tad iki kitų – 2019 metų.

Nuotraukų galerija