mobili versija | standartinė versija
main-image

Į būrį sukvietė Oninių šventė

Paskutinį liepos šeštadienį Lenkimų poilsiavietė prisipildė šventinio šurmulio ir muzikos. Lenkimiškiai ir svečiai iš kitų vietovių rinkosi į tradicinę Vasaros šventę. Renginys prasidėjo sveikinimo kalbomis, padėkomis ir šiltais palinkėjimais.

O juos išsakė Lenkimų seniūnas Rimantas Mikšta, Lenkimų seniūnijos bendruomenės pirmininkė Jurgita Raišuotytė, Lietuvos Respublikos Seimo narė Levutė Staniuvienė, Skuodo rajono savivaldybės meras Petras Pušinskas. Pastarasis svečias už nuoširdų rūpestį Lenkimų bendruomenės reikalais įteikė padėkas Lenkimų seniūnijos seniūnaičiams. Po sveikinimo kalbų buvo pagerbti patys mažiausi seniūnijos gyventojai ir jų tėveliai bei sutuoktinių poros, nuėjusios gražų 50-ies metų bendro gyvenimo kelią. Po šaunių apdovanojimų smagų koncertą dovanojo grupė „16 Hz“.
    Renginio vedėja , Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Lenkimų filialo vyresnioji bibliotekininkė Gražina Daukantienė įvardijo nemažą būrį šios šventės rėmėjų: ūkininkų, verslininkų ir visų kitų geros valios žmonių, kuriems padėkas ir simbolines dovanėles įteikė seniūnas ir bendruomenės pirmininkė. Į šventę susirinkusius žemaičius vedančioji pasveikino su Žemaitijos metais ir palinkėjo gerbti savo kilmę, kalbą, papročius. Beje, netoli scenos, šalia žemaičių vėliavos puikavosi didžiulė simbolinė meška, kurią šventei paskolino Telšių miesto seniūnija. O scenoje netrukus pasirodė kaimynai žemaičiai – Kretingos rajono kultūros centro Kartenos skyriaus postfolkloro grupė „Vo tep“ (vadovas Rimantas Varkuojus) ir renginio dalyviams padovanojo daug unikalių, žemaitiškais tekstais sukurtų dainų.
Po Žemaitijos metus įprasminusio koncerto prasidėjo sportinės rungtys, kuriose jėgas galėjo išbandyti ne tik suaugusieji, bet ir vaikai. Rungtims vadovavo Sigitas ir Kasparas Matulevičiai ir Stasys Kasparavičius. Po sportinių rungčių nugalėtojų apdovanojimo koncertavo balsinga, šauni ir linksma Skuodo rajono kultūros centro Šačių skyriaus Rukų liaudiškos muzikos kapela „Gaspadorius“ (vadovas – Gintautas Petrauskas). Vakare gegužinėje grojo grupė „Drovuoliai“ ir Rimantas Varkuojus.
Liepos 28 d. lenkimiškiai tebegyveno šventinėmis nuotaikomis, nes sekmadienį Šv. Onos atlaidai. Šv. Onos bažnyčioje buvo aukojamos Jaunimo šv. Mišios ir šv. Mišios – suma, o po jų vyko varduvininkių Onų pagerbimas.
Žemaitijos metais lenkimiškius ir miestelio svečius į vieną būrį sukvietusi tradicinė šventė pasižymėjo atlikėjų įvairove, įsimintinomis akimirkomis, linksmomis pramogomis. Už visa tai verta padėkoti pagrindiniams šventės organizatoriams – Lenkimų seniūnijos bendruomenei bei Skuodo rajono kultūros centro Lenkimų skyriui ir be abejo, šventės rėmėjams. Šio renginio partneriai – Lenkimų šv. Onos parapija, Lenkimų seniūnija bei Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Lenkimų filialas.

Nuotraukų galerija