mobili versija | standartinė versija
main-image

Baltų vienybės diena „Mes – žemaitē“

Rugsėjo 22 d. 18.30 val. ant Lenkimų seniūnijoje esančio Kalvių piliakalnio susirinko gausus būrys Lenkimų seniūnijos gyventojų. Čia juos sukvietė renginys „Mes – žemaitē“, skirtas Baltų vienybės dienai ir Žemaitijos metams paminėti.

Įžanginį žodį tarė Lenkimų filialo vyresnioji bibliotekininkė Gražina Daukantienė. Buvo pasidžiaugta, kad Baltų vienybės diena minima tokiais ypatingais metais. Juk 2019-ieji metai – Žemaitijos metai, o be to šiais metais minėjome ir Baltijos kelio 30-metį. Baltų vienybės simbolis yra ugnis, kuri tą dieną uždegama aukščiausiose apylinkių kalvose ir piliakalniuose. Lenkimiškiai irgi įsijungė į Baltų vienybės sąšauką. Toks laužas degė ir ant Kalvių piliakalnio. Jo ugnis – ženklas, kad esame, o ugnies uždegimas vienu metu daugelyje vietovių – vienybė. Susirinkusius sveikino Lenkimų seniūnas Rimantas Mikšta. O prie laužo nuobodžiauti neteko, nes visus linksmino svečiai iš Latvijos – Rucavos etnografinis ansamblis ir kapela „Paurupītė“, Ylakių folkloro ansamblis „Alda“ bei vietinė Lenkimų kapela „Armonikieriai“. Vadovaujant ylakiškiams, buvo prisimenami senovės Baltų papročiai ir tradicijos, žaidžiami etnografiniai žaidimai, einami rateliai.
Šį prasmingą susiėjimą organizavo Skuodo rajono kultūros centro Lenkimų skyrius, o jam talkino to paties centro Ylakių skyrius, Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Lenkimų filialas, Lenkimų seniūnija, Lenkimų seniūnijos bendruomenė. Renginį iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba.

Nuotraukų galerija