mobili versija | standartinė versija
main-image

„Jei skaitai – tai žinai!”

Spalio 16 d. 10 val. Skuodo Bartuvos progimnazijos Lenkimų S. Daukanto mokyklos-daugiafunkcio centro skyriaus pradinukus į Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Lenkimų filialą sukvietė literatūrinis rytmetis „Jei skaitai – tai žinai!“


Lenkimų filialo vyresnioji bibliotekininkė Gražina Daukantienė pakvietė vaikus pažaisti žaidimą su kauliuku, keliaujant klausimų labirintu, kuriame už nupieštų veidukų slėpėsi įvairiausi klausimai apie knygutes, jų herojus ir pan. Į dvi komandas išsiskirstę pradinukai gana sėkmingai atsakinėjo į klausimus. Kartais lydėjo ir nesėkmės, nes pakliuvus ant liūdno veiduko – kelis ėjimus reikėjo grįžti atgal, bet kai kam šypsojosi sėkmė, nes besišypsantys veidukai leido sparčiai žingsniuoti į priekį arba laimėti prizą. Pralaimėjusių nebuvo, nes nesvarbu, kas išsiveržė į priekį, juk visada laimi draugystė, o saldžiais prizais apdovanoti visi.
Po žaidimo sumanyta padeklamuoti eilėraščių. Kai kurie vaikai to nebespėjo atlikti, nes į bibliotekos duris pasibeldė Paršiukas. Ir ką gi jis veikia bibliotekoje? Visų pirma, Paršiukas irgi yra vaikiškų knygų herojus, antra – šie metai, tai paršiuko metai. O trečias įdomiausias dalykas, kad vaikai, dalyvaudami vaikų skaitymo lenktynėse „Kas daugiau knygutyčių“, rinko būtent paršiukų lipdukus ir klijavo juos į specialiai atspausdintas knygutes. Už 4 perskaitytas knygas vaikai gaudavo po vieną lipduką. Lenktynės vyko nuo šių metų balandžio 1 d. ir tęsėsi iki rugsėjo 15 d. Paaiškėjo, kad skaitymo lenktynėse dalyvavo 13 vaikų ir iš viso jie perskaitė 348 knygas. Juk tai be galo šaunus rezultatas! Literatūrinio rytmečio metu paskelbti konkurso nugalėtojai, o Paršiukas padėjo bibliotekininkei įteikti prizus, pasveikino visus vaikus ir su jais nusifotografavo. Trečiadienio rytas bibliotekoje tikrai buvo smagus!

Nuotraukų galerija