mobili versija | standartinė versija
main-image

Prisiminimų ir poezijos kupina popietė

Lapkričio 14 d. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Lenkimų filiale įvyko garsiniai skaitymai, skirti poeto Stasio Jonausko pirmosioms mirties metinėms paminėti. Tai tik vienas renginys iš projekto „Tarptautiniai Stasio Jonausko skaitymai „Mirksnis, kai švietė dangus“, kurį įgyvendina Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešoji biblioteka. Paminėtina ir tai, kad šį projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.


Tad apniukusią lapkričio dieną į Lenkimų biblioteką gausiai susirinkusiems bendruomenės atstovams bei poezijos mėgėjams buvo pristatytas filmas „Jonauskiškumas. Gyvenime ir kūryboje“, kuriame rašytojų pažinojusių žmonių prisiminimai atspindi jo savitą asmenybę ir gyvenimą. Projektą pristatė ir apie jo numatomas veiklas papasakojo Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Birutė Sruogienė. Į popietę atvyko gausus būrys Skuodo literatų klubo „Nojus“ narių, kurie ne tik skaitė Stasio Jonausko kūrybą, bet artimiau jį pažinoję dalinosi šiltais prisiminimais. Iš vienintelės Stasio Jonausko vaikams skirtos knygutės eilių paskaitė aktyvi Lenkimų bibliotekos jaunoji skaitytoja, moksleivė Egidija Simutytė. Stasiui Jonauskui skirtą savos kūrybos eilėraštį perskaitė lenkimiškė literatė Augenija Strakšienė. Simboliškai gražu, kad popietę vedė daug metų kartu su rašytoju dirbusi laikraščio „Mūsų žodis“ redaktorė, literatų klubo „Nojus“ vadovė Dalia Zabitienė.
Prisiminimai ir eilės liejosi be perstojo, laikas bėgo nepastebimai ir popietė pavirto į gražių prisiminimų apie rašytoją mirksnį. Arba kaip jis sakė „Mirksnis, kai švietė dangus“. Dangus tąsyk buvo apniukęs, bet atmintis gyva ir prisiminimų šviesa neišblės ilgai. Už visa tai popietės dalyviams, projekto vadovei ir renginio vedėjai padėkojo Lenkimų filialo vyresnioji bibliotekininkė Gražina Daukantienė.

Nuotraukų galerija