mobili versija | standartinė versija
main-image

Triušio Ralfio viešnagė Lenkimų bibliotekoje

Vasario 27 d. 10 val. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Lenkimų filialas darželinukus ir pradinukus sukvietė į Emily MacKenzie knygos „Ieškomas knygų vagis – triušis Ralfis“ teatralizuotą pristatymą.

Vieni dalyviai pasipuošę zuikių kepurėmis, o patys mažiausi rankose laikydami popierinius zuikučius, stebėjo literatūrinį stalo teatro vaidinimą. Lenkimų filialo vyresnioji bibliotekininkė Gražina Daukantienė skaitė tekstą, o visų knygos personažų vaidmenis įkūnijo Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė Adelė Baltonienė. Pagrindinis knygos herojus be galo mylėjo knygas, tad linksmai nusiteikę vaikai sekė triušio Ralfio nuotykius, jo lakstymą į svetimų žmonių namus skaityti, o vėliau ir vogti knygų. Įsisiautėjęs Ralfis patenka į didelę bėdą – ieško knygų policininko namuose ir pastarasis jį sučiumpa. Pasaka baigiasi laimingai, nes berniukas Artūras triušiui išaiškina, kad knygų nemokamai visada galima rasti bibliotekoje ir jas skaityti, kiek širdis geidžia, neturint jokių problemų. Šie herojai tampa draugais, kartu skaito knygas ir visada jas grąžina. Renginio dalyviai ne tik aktyviai dalyvavo vaidinime, padėdami „surasti“ prasikaltusį triušį, bet ir pasibaigus šiai pamokančiai istorijai, patikino bibliotekininkes, kad jie taip pat mėgsta biblioteką ir knygas.
Vėliau buvo žaidžiamas linksmas literatūrinis žaidimas su kauliuku. Dvi komandos lenktyniavo tarpusavyje, kuri greičiau pasieks finišą, ridendamos kauliuką ir keliaudamos takeliais su paslėptais klausimais ir siurprizais, paslėptais po linksmais, katinukus vaizduojančiais piešinėliais. Vaikai rideno kauliuką, atsakinėjo į klausimus, džiaugėsi nedidelėmis pergalėmis, kai „katinukai“ slėpė prizą ir truputį nuliūdo, kai juodi katinukai vertė „kristi“ žemyn, bet nieko tokio – tai tik žaidimas. Svarbiausia, kad bibliotekoje galima įdomiai ir linksmai praleisti laiką, pažaisti, pabendrauti. Džiaugiamės turiningu bendradarbiavimu su Bartuvos progimnazijos S. Daukanto mokyklos-daugiafunkcio centro skyriaus mokytojomis ir dėkojame už geranoriškumą, bendras iniciatyvas ir visų idėjų, organizuojant renginius vaikams, palaikymą.

Nuotraukų galerija