mobili versija | standartinė versija
main-image

Minėjome Baltų vienybės dieną

Rugsėjo 22 d. vakare Lenkimų seniūnijoje ant Kalvių piliakalnio vyko šventė „Mes – žemaitē“, skirta Baltų vienybės ir Europos kultūros paveldo dienoms paminėti. Baltų vienybės diena Lenkimuose minima jau penktą kartą, tačiau šiais metais šis tradicinė šventė išskirtinė tuo, kad tai viena iš Lenkimų seniūnijos bendruomenės projekto „Kalvių piliakalnis – pažinti, susiburti ir išsaugoti tradicijas“ veiklų. Projektą remia Skuodo rajono savivaldybės administracija, o pagrindinės jo veiklos skirtos archeologiniam kultūros paveldo objektui – Kalvių piliakalniui.


    Šventės dalyviai rinkosi prie tilto per Šventosios upę, vedančio į Kalvių piliakalnį. Su Baltų vienybės diena susirinkusius pasveikino renginio vedėjas, Skuodo rajono kultūros centro Lenkimų skyriaus renginių organizatorius Arnas Gedminas, apie bendruomenės įgyvendinamo projekto atliktus ir dar planuojamus atlikti darbus papasakojo Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Lenkimų filialo vyresnioji bibliotekininkė Gražina Daukantienė. Kalbėjo Lenkimų seniūnas Rimantas Mikšta , Lenkimų seniūnijos bendruomenės pirmininkas Kazys Viršilas bei Skuodo rajono savivaldybės mero pavaduotoja Daiva Budrienė. Padėkota žmonėms, prisidėjusiems prie projekto įgyvendinimo. Už itin svarbaus darbo – rekonstruoto tilto, vedančio į Kalvių piliakalnį atlikimą, Sriauptų seniūnaičiui Romualdui Tumai vicemerė Daiva Budrienė įteikė padėkos raštą. Minėta renginio viešnia kartu su bendruomenės pirmininku iškilmingai atidarė rekonstruotą tiltą, perkirpdami juostelę ir šiuo tiltu šventės dalyviai patraukė į Kalvių piliakalnį. Liūdėti neleido Telšių rajono savivaldybės kultūros centro folkloro ansamblis „Spigėns“ bei Skuodo rajono kultūros centro Lenkimų skyriaus liaudiškos muzikos kapela „Armonikieriai“. Dėl neseniai Latvijos vyriausybė priimto nutarimo, grįžus iš Lietuvos saviizoliuotis, šventėje negalėjo dalyvauti Latvijos respublikos Bartos etnografinis ansamblis „Bārta“. Tačiau Lenkimų „Armonikieriai“ latvių kalba sudainavo broliams latviams skirtą dainą: pajuokauta, kad gal jie mus išgirs. Kaip ten bebūtų, širdimi esame kartu, nes švenčiame Baltų vienybės dieną.
Liepsnojant fakelams ir kaitriam laužui, skambant muzikai ir dainoms, sukantis rateliams, Kalvių piliakalnis tarsi atgijo. Kaip ir kasmet – susibūrėme ir išsaugojome tradicijas. Tą darysime ir toliau. Paskutiniame minėto projekto įgyvendinimo etape planuojama Kalvių piliakalnio kultūrinę ir istorinę reikšmę, Baltų vienybės dienos paminėjimo švenčių istoriją atspindėti naujame informaciniame leidinyje. Tai bus prasminga dovana ne tik saviems, bet ir miestelio svečiams, renginių dalyviams.

Nuotraukų galerija