mobili versija | standartinė versija
main-image

Lenkimų šviesuolio kūrybos popietė

        Gruodžio 17 d. 16 val., Lenkimų miestelio bibliotekoje įvyko lenkimiškio Leono Rimeikio knygos „Skaituom žemaitėška“ pristatymas. Šį, jau ne vienos knygos autorių galima vadinti Lenkimų šviesuoliu, žengiančiu S. Daukanto pėdomis, tad nenuostabu, kad jauki bibliotekos skaitykla vos sutalpino šio renginio lankytojus. Popietę, mintimis apie gimtojo krašto pažinimą, meilę jam, apie dvasinį paveldą, pradėjo filialo vyresn. bibliotekininkė Gražina Daukantienė, kuri po to dar pristatė ir kiek anksčiau už tarmiškąją, paties Leono išleistą knygą „Klajūnas“. Šiame autobiografiniame leidinyje ne tik sudėtas visas autoriaus gyvenimas, bet jame atsispindi ir Lenkimų istorija, žmonės, todėl, anot popietės vedančiosios, šią knygą perskaityti yra kiekvieno lenkimiškio garbės reikalas, o turint galimybę, ją reiktų ir įsigyti. Gražu tai, kad knygą paruošė autoriaus anūkė Indrė Jonušienė, o iliustracijas sukūrė lenkimiškė Virgina Rancienė. Po trumpo paties Leono pasisakymo apie šį savo darbą, žodį tarė Skuodo VB direktorius Jonas Grušas, kurio iniciatyva buvo išleista kita, Tarmių metams skirta Leono Rimeikio knyga „Skaituom žemaitėška“.

       Pamažu pradėta eiti tarmiškosios knygelės puslapiais. Pirmasis eilėraštis „Rudeniejont“, pritariant akordionui, nuskambėjo kaip daina, mat melodiją jam sukūrė kapelos „Lenkimų armonikieriai“, kurioje dalyvauja ir Leonas, vadovė Violeta Prišmontienė, o jai pritarė dainininkės Daiva, Rita ir Gražina. O toliau, palydimi tų pačių dainininkių atliekamų dainų, tarsi upelio čiurlenimas liejosi žemaitiški Leono Rimeikio posmai (skaitovė Adelė Zubienė), kuriuose gausu ir nostalgijos jaunystei, ir meilės supančiai aplinkai, ir šilumos artimiems žmonėms, ir skausmingų gyvenimo prisiminimų atgarsių. Nuotaikingą savo senelio eilėraštį „Keporė prapoulė“ paskaitė Leono anūkas Aurimas Mickus. Leono draugas Benas, dar kartais ir broliu vadinamas, dovanojo visiems nuotaikingą, armonika atliekamą melodiją, kuri labai tiko po linksmo prozinio kūrinėlio „Daktara belaukont‘, mat knygos autorius mėgsta žemaitiškai pašmaikštauti, kas atsispindi ir jo kūryboje.        

        Trumpais žingsneliais prabėgus knygos puslapiais, autorių sveikino Lenkimų seniūnas Rimantas Mikšta, bendruomenės pirmininkė Barbora Butkienė, draugai ir bendraminčiai literatai. Nuotaikingus palinkėjimus išsakė Mosėdžio seniūnas, literatas Augenijus Zabitis, linkėjimus nuo Leono ilgamečio ir paties ištikimiausio draugo, laikraščio „Mūsų žodis“, atvežė Dalia Zabitienė. Susirinkusių draugų dėmesio ir šilumos apsuptas Leonas visiems dėkojo už padovanotą šventę.  

      Renginio laikas išseko, bet niekas neskubėjo skirstytis, kai kas panoro įsigyti knygas su autoriaus autografu, pabendrauti prie arbatos puodelio. Visos šventės kada nors baigiasi, tačiau širdyje lieka šilti prisiminimai.

Nuotraukų galerija