mobili versija | standartinė versija
main-image

Popietė „ Kvėpuoju laisve“

Kovo 8 dieną Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Aleksandrijos filiale vyko renginys skirtas Kovo 11-ai paminėti. Kovo 11 diena – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena. Kovodama dėl nepriklausomybės Lietuva nuėjo ilgą ir sunkų kelią.


 Vyresnioji bibliotekininkė A. Gadeikienė priminė kokios yra trys pagrindinės Lietuvos valstybės šventės, kuo ypatinga ir svarbi mums kovo 11-oji.
 Dažnai būna taip, kad keliaujame į užsienį, lankome tolimas šalis, bet nežinome savo krašto istorijos, žymių žmonių bei lankytinų vietų. Mokytoja kraštotyrininkė Irena Kontenienė pristatė Lietuvos šimtmečiui sukurtą projektą „Lietuva prasideda nuo Skuodo“. Tai šimtas skaidrių apie rajono geografiją ir istoriją. Jos visos suskirstytos dar smulkiau – po dešimt, apima mūsų rajono seniūnijas, upes, piliakalnius, kaimo turizmo sodybas, iškilias mūsų krašto asmenybes. Čia susirinkusiems buvo labai malonu pamatyti bei išgirsti, kad Aleksandrijos seniūnija, jos žymūs žmonės bei vietovės užima svarbią vietą rajono istorijoje.
 Bibliotekoje buvo eksponuojama Irmos Baužienės fotografijų paroda „Vaizdai iš Lietuvos“.
 Šią dieną neliko pamirštos čia susirinkusios moterys. Tradiciškai kovo 8-osios proga moterys buvo pasveikintos gražiais tulpių žiedais. Renginių organizatorė Vilija Štombergienė papasakojo apie šios šventės atsiradimą.
 Renginys baigėsi šiltu pabendravimu prie kavos ir arbatos.

Vyresnioji bibliotekininkė Aušra Gadeikienė

Nuotraukų galerija