mobili versija | standartinė versija
main-image

Renginys, skirtas Mindaugo karūnavimo dienai paminėti „Muzika ir poezija sušildo sielą“


2019 m. liepos 6 d., 16.00 val. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Aleksandrijos filialas kartu su Kivylių dvaro savininkais Liuda ir Juozu Vyšniauskais septintą kartą pakvietė visus rinktis į Mindaugo karūnavimo dienos paminėjimą.

Tradiciškai čia kiekvienais metais vyksta poezijos skaitymai „Muzika ir poezija sušildo sielą“. Kaip minėjo sodybos šeimininkai, šis renginys jau tapo respublikiniu: šiemet dalyvavo poetai ir literatų grupės iš Kėdainių, Klaipėdos, Palangos ,Skuodo. Sveikinimo žodį tarė Skuodo meras J. Pušinskas, kuris prisipažino, kad pirmą sykį lankosi šioje dvarvietėje. Nepaprastai įspūdingas buvo literatų grupės „Takai per kopas“ pasirodymas, savo prisistatymą paįvairindamas žaviomis šokėjomis „Trys orchidėjos“. Klaipėdos rajono neįgaliųjų meninės raiškos ir sveikos gyvensenos asociacija „Trijų mūzų blyksniai“, vadovas J. Tiškus pristatė savo leidybinę veiklą ir padovanojo šeimininkams nuotraukų su praėjusių metų šventės akimirkomis. Pirmą kartą dalyvavo gausus Kėdainių rajono neįgaliųjų draugijos literatų būrelis „Likimo palėpėje“. Labai smagu, kad žmonės sugeba ne tik kurti, bet ir padainuoti tai ką sukūrė. Daug skambių posmų ir nuoširdžių dainų atvežė kėdainiškiai. Skaitymus gera nuotaika ir puikiomis eilėmis užbaigė Skuodo literatų klubas „Nojus“. Kaip ir kiekvienais metais skambėjo Napalio Reimonto dainos. Dėkingi renginio vedėjai Irmai Baužienei už gražų literatų pristatymą.  
Susirinkusieji galėjo apsilankyti dvare esančiose patalpose, susipažinti su dvaro istorija. Terasoje, ir ne tik joje, buvo galima grožėtis Danutės Lekniuvienės fotografijų paroda „Žemaičių kostiumo ir jį vilkinčiojo grožis, darna“. Nuotraukų grožis čia nepaprastai derėjo su esančia aplinka, gamta.
21.00 val. suliepsnojo šeimininko Juozo Vyšniausko sukurtas laužas ir nuskambėjo tautiška giesmė.

Vyresnioji bibliotekininkė A. Gadeikienė

Nuotraukų galerija