mobili versija | standartinė versija
main-image

Kivylių dvaro trobos pristatymas

        Gražią liepos 6 - osios popietę aleksandriškiai ir svečiai patraukė į Kivylių dvarvietę. Liuda ir Juozas Vyšniauskai dvarvietę prikėlė naujam gyvenimui. Prieš dvejus metus pradėjo tvarkyti aplinką, pastatas buvo pasmerktas griūti. Kiek į dvarvietę įdėta triūso galime spręsti pamatę nuotraukas kaip jis atrodė anksčiau. Liuda ir Juozas papasakojo, kaip iškuopė šiukšles, kaip tvirtino sienas, remontavo.
        Pastato viduje įrengta ekspozicija. Nuotraukose užfiksuota, kaip atrodė dvarvietės aplinka, troba. Taip pat galima susipažinti su Kaunackių dinastijos atstovais. Troboje eksponuojami daiktai, rasti dvarvietėje. Antrame aukšte sukabinti Juozo, jo dukrų ir anūkų piešiniai.
       Po ekspozicijos pristatymo vyko kraštiečių poezijos skaitymai. Juose dalyvavo Ignas Raudonis, Stasys Jonauskas, Stasė Jurgilevičienė, Joana Pajauskienė, Janina Jucienė, Danutė Lekniuvienė, Juozas Jankauskas, Napoleonas Reimontas. Romantiškoj aplinkoj skambėjo eilės ir bardo Nepoleono savos kūrybos dainos. Gitara grojo ir dainavo Jurgita Strakšytė.
        Liudai ir Juozui Vyšniauskams sudainuota ilgiausių metų. Linkėjo neblėstančios energijos, kūrybingumo, padėkojo už nuostabų grožio kampelį, už dvarvietės saugojimą ateities kartoms.
          21 val. prie laužo sugiedota tautinė giesmė.

Nuotraukų galerija