mobili versija | standartinė versija
main-image

Kristijono Donelaičio skaitymai

„Iš baudžiavos nakties įaugai tu į mūs kultūrą, kaip plačiašakis ąžuolas – gumbuotas, drūtas, sveikas“ (A. Venclova)


         Šiuo posmu, skirtu K. Donelaičiui, 23 d 12 val. kaukolikų filiale prasidėjo skaitymai, skirti 14 nacionalinei bibliotekų savaitei. Nebuvo daug norinčių ateiti į skaitymus, bet atėjusieji noriai skaitė, pora skaitovių dalyvavo pirmą kartą. Skaitėme ištraukas iš „Metų“, „Mes vyžoti būrai“, pasakėčias iš knygos „Ąžuols gyrpelnys“. Deklamavom, kiek pasisekė prisiminti, mokykloje išmoktas ištraukas. Domėjomės jo biografija, kūryba, nuveiktais darbais, darbu parapijos pastoriumi. Skaitymas suteikė daug puikių emocijų susirinkusiems. Visi dalyvavusieji dovanų gavo po gėlės daigelį, po to susėdom prie vaišių stalo kur pokalbis tęsėsi apie tokių skaitymų svarbą.

Popietė „Pagauk ryto šypsnį“

        Kovo 06 d. į Skuodo savivaldybės Kaukolikų filialo biblioteką rinkosi moterys popietei „Pagauk ryto šypsnį“ skirtą Tarptautinei moters dienai paminėti. Susirinko visas pulkas moterų. Susėdus prie stalų trumpai papasakojau kodėl buvo pradėta švęsti kovo 8-oji. Eilėraščio posmeliu pasveikinau visas susirinkusias. Prie susineštų vaišių stalo nukeliavome į metus kai šventėme šią dieną, dalinomės prisiminimais. Šiandien mes džiaugiamės eilėmis poetų: J.Baltakio, P. Širvio, J.Erlicko ir kitų. Moterys deklamavo savo atmintyje likusius posmus kupinus džiaugsmo ir meilės. Renginio dalyvės aktyviai įsijungė į užduotis kurioms atlikti reikėjo aktorinių sugebėjimo ir gero balso.
        Bendras pabuvimas kartu, smagios užduotys, eilėraščių posmai renginiui suteikė šventiškos, pavasariškos nuotaikos.

Popietė, skirta Knygų Kalėdoms

        Gruodžio 23 d., 11val. į Skuodo savivaldybės viešosios bibliotekos Kaukolikų filialą rinkosi mažieji knygų skaitytojai į popietę, skirtą Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotai akcijai „Knygų Kalėdos“. Renginio dalyvius bibliotekininkė supažindino su šios gražios iniciatyvos tikslais, papasakojo, kad akcijos metu bibliotekoms dovanojamos knygos. Kadangi mažieji skaitytojai to padaryti dar negali, tai prie šios akcijos prisijungė puošdami bibliotekos kalėdinę eglutę savo perskaitytų knygelių pavadinimais. Teko rašyti raides, jas iškirpti, papuošti ir, be abejo, papasakoti, kodėl puošia būtent tos, o ne kitos knygos pavadinimą. Darbas truko ganėtinai ilgai, tad vaikams nuobodžiauti neteko. Po to visi kalbėjomės apie ateinančių Kūčių bei Šv. Kalėdų svarbą, bei ta tema skaitėme pasakas ir eilėraščius, o mažieji skaitytojai dar papasakojo kaip ir kada puošia savo šventinę eglutę. Kaukolikų bibliotekos eglutė buvo papuošta knygelių pavadinimais. Po ja vaikų laukė jiems skirtas dovanų maišas, tad popiete visi liko patenkinti, todėl dar kūrėme planus, kaip kitais metais prisidėsime prie „Knygų Kalėdų“ akcijos.

Stasio Jonausko fotografijų paroda

        Kovo 10 d. Skuodo savivaldybės viešosios bibliotekos Kaukolikų filiale vyko skuodiškio poeto Stasio Jonausko fotografijų parodos „Atgiję iš eilėraščių“ uždarymas. Malonu, kad uždarymo dieną galime pasidžiaugti mus pasiekta malonia žinia. Mūsų gerbiamas poetas bus apdovanotas prestižine Lietuvos Vyriausybės kultūros ir meno premija. Susirinkusiems papasakojau apie šios parodos sukūrimo idėją, kūrybos kelią. Skaitėme eiles ant fotografijų, iš jo poezijos knygų esančių bibliotekoje. Sveikiname mylimą poetą su jo kūrybos deramu įvertinimu.